26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Medale Pro Masovia

13 stycznia 2022 r.

Docenieni za działalność

Marszałek Adam Struzik nadał gminie Siedlce medal pamiątkowy „Pro Masovia”. Odznaczenie dostał również wójt Henryk Brodowski. Uhonorowano nim również Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Chodowie.

Medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła Magdalena Sałata, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, podczas grudniowej sesji.

- Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt działalności oraz wkład gospodarczy, kulturalny i społeczny wniesiony w rozwój województwa mazowieckiego - tłumaczyła M. Sałata. - Marszałek A. Struzik zdecydował się uhonorować zarówno gminę, wójta, jak i GOK za codzienną pracę i działalność. Samorząd doskonale radzi sobie bowiem pod kątem rozwoju, pozyskiwania środków zewnętrznych. Jednak by skutecznie to robić, a jednocześnie dbać o dobrą pracę gminy na co dzień, potrzebny jest dobry przywódca. Wójt H. Brodowski jak najbardziej spełnia się w tej roli. Z kolei GOK nie zna pojęcia „granica” i „gmina”, bo na wszelkiego rodzaju wydarzenia przez niego organizowane zjeżdża społeczność z miasta, gmin ościennych, całego powiatu, a nawet województwa. Rolę krzewienia kultury, jaką przypisuje się gminnym ośrodkom kultury, GOK w Chodowie realizuje wręcz nadprogramowo - dodała, podkreślając, że oferta ośrodka jest zawsze bardzo ciekawa i bogata.

- Dzisiejszy obraz gminy to dorobek kilku kadencji, a nie jednodniowy sukces. Jesteśmy gminą bogatą w zdolnych i wartościowych mieszkańców. To procentuje - zauważył przewodniczący Andrzej Rymuza, odbierając wyróżnienie dla gminy. - Możemy się pochwalić dobrze pisanymi wnioskami o dofinansowania, stąd sporo funduszy udaje się pozyskiwać. Współpraca z urzędem marszałkowskim i sejmikiem na wielu polach przynosi nam duże owoce. To wszystko sprawia, że na arenie województwa jesteśmy zauważalni. Dziękujemy za dostrzeżenie i wyróżnienie naszych działań - podkreślił H. Brodowski.

IZU

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR