26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

RADZYŃ PODL.

13 stycznia 2022 r.

Rejon Energetyczny powrócił do miasta

Po dziesięciu latach do miasta powrócił Rejon Energetyczny. Zarząd PGE Dystrybucja podjął decyzję o wydzieleniu odrębnej komórki z dotychczasowego Rejonu Biała Podlaska.

Rejon stworzono w oparciu o dotychczasowy Posterunek Energetyczny Radzyń Podlaski, powiększony o posterunki w Międzyrzecu Podlaskim i Parczewie. Ma to związek z rosnącą liczbą nowych odbiorców indywidualnych i znacznym wzrostem przyłączeń do sieci instalacji fotowoltaicznych. Nowy rejon obsługuje około 46 tysięcy odbiorców z kilkunastu gmin. Będzie przy nim funkcjonował również punkt obsługi klienta. Mieści się on przy ul. Warszawskiej 98. Czynny będzie od poniedziałku do piątku, od 7.15 do 14.45. Jak informuje PGE Dystrybucja, z nowym rejonem można kontaktować się pod nr. Tel.: 991 (w przypadku wystąpienia awarii), 81-445-10-00 (w celu uzyskania informacji o przyłączeniach nowych obiektów do sieci, a także spraw związanych z obsługą liczników). Nowy Rejon Energetyczny obsługuje gminy: Radzyń Podlaski, Kąkolewnica, Borki, Czemierniki, Wohyń, Komarówka Podlaska, Ulan-Majorat, Międzyrzec Podlaski, Drelów, Parczew, Siemień, Sosnowica, Dębowa Kłoda i Milanów.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR