26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Z myślą o młodzieży

6 stycznia 2022 r.

Piesi poczują się bezpieczniej

Powiat rycki inwestuje w poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Szerokie chodniki i oznakowane przejścia pojawią się już za pół roku.

Do samorządu trafiły w ostatnim czasie kolejne środki zewnętrzne. Łącznie prawie 320 tys. zł przekazał Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Przy udziale środków własnych starostwo planuje przeprowadzić modernizację trzech przejść dla pieszych w trzech gminach na terenie powiatu. Poprawy bezpieczeństwa doczekają się mieszkańcy Swat (gmina Ryki), Nowodworu (gm. Nowodwór) i Sobieszyna (gm. Ułęż). Wybór padł na najbardziej newralgiczne miejsca w tych miejscowościach, uczęszczane szczególnie przez dzieci i młodzież. - W Nowodworze i Sobieszynie są to przejścia w obrębie szkoły. Natomiast w Swatach to skrzyżowanie z drogą, która prowadzi do szkoły - zaznacza Marcin Kostyra, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach.

Najbardziej kosztowna inwestycja zapowiada się na terenie miejscowości Swaty. Za nieco ponad 246 tys. zł powiat zamierza zmodernizować nie tylko przejście dla pieszych, ale też chodnik o szerokości 2,30 m i długości ponad 600 m położony przy drodze powiatowej. Oprócz tego zostaną wykonane pobocza na odcinku 180 m.

Drugą pod względem wysokości kosztów inwestycją będzie ta w Nowodworze. Dzięki rządowej dotacji i środkom własnym powiatu (razem ponad 131 tys. zł), starostwo planuje przebudować przejście dla pieszych oraz chodnik. W tym przypadku chodnik będzie liczył długość nieco ponad 180 m.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR