26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Łuków

5 stycznia 2022 r.

Jedna Gręzówka?

Gręzówka, Nowa Gręzówka i Gręzówka-Kolonia to trzy odrębne administracyjnie miejscowości leżące w tym samym sołectwie. Taki podział prowadzi do sporego zamieszania.

W poszczególnych miejscowościach wciąż powstają nowe posesje i ulice, co stwarza m.in. służbom ratunkowym czy kurierom problem ze zlokalizowaniem konkretnych adresów. Aby zlikwidować te niedogodności i uporządkować kwestie numeracji domów, mieszkańcy wystąpili z inicjatywą połączenia trzech miejscowości w jedną o nazwie Gręzówka. Do wniosku przychyliła się rada gminy, która przyjęła uchwałę o konsultacjach społecznych. Odbywają się one za pomocą dostępnej na stronie internetowej urzędu gminy ankiety. Można ją również wypełnić osobiście w pokoju nr 36 urzędu gminy lub u sołtysa Gręzówki. Dokument należy złożyć w sekretariacie bądź u sołtysa czy wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy, ul. Świderska 12, 21-400 Łuków. Ewentualnie skan dokumentu można przesłać mailem na adres: sekretariat@lukow.ug.gov.pl. Po zakończeniu konsultacji gmina przygotuje wniosek w sprawie połączenia miejscowości, który za pośrednictwem wojewody lubelskiego trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeśli cała procedura zakończy się pozytywnie, zmiany mogłyby wejść w życie najwcześniej 1 stycznia 2023 r. Konsultacje społeczne potrwają do końca stycznia. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR