21 października 2021 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
21-27 października 2021r.

menu

NEWS

Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy - to hasło Światowego Dnia Misyjnego przypadającego 24 października. W jaki sposób możemy wspierać misje i misjonarzy?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Region

9 października 2021 r.

Małżeńskie jubileusze

Małżonkowie z terenu gminy Stanin, którzy 50 i 60 lat temu powiedzieli sobie wspólne „tak”, zostali kilka dni temu zaproszeni na okolicznościowe spotkanie do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosutach.

Przybyłych jubilatów w imieniu włodarza gminy Krzysztofa Kazany powitał zastępca wójta Sławomir Rzymowski. Podziękowania za lata wspólnego życia, życzenia oraz gratulacje małżonkowie otrzymali m.in. od sekretarz gminy Ewy Niebrzegowskiej oraz przewodniczącej rady gminy Zofii Czubek. Każdej z par, w dowód uznania za trwałość budowanego latami związku, wręczono przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Oprócz kwiatów oraz okolicznościowych listów gratulacyjnych jubilaci otrzymali także od władz gminy drobne upominki. W trakcie obchodów Jubileuszu nie zabrakło również tradycyjnego toastu wzniesionego lampką szampana, chóralnego „Sto lat” oraz okazałego tortu. Po części oficjalnej małżonkowie oraz zaproszeni goście udali się do kościoła parafialnego, gdzie w intencji jubilatów oraz ich rodzin została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Zygmunta Głębickiego. Jubileusz diamentowych godów obchodzą w tym roku państwo Eugenia i Mieczysław Ostojscy oraz Anna i Ryszard Wziątkowie. Z kolei w gronie złotych jubilatów znaleźli się: Barbara i Marian Goławscy, Barbara i Ryszard Goławscy, Marianna i Jan Goławscy, Maria i Zdzisław Konieczni, Krystyna i Marian Kopciowie, Janina i Eugeniusz Kosiorkowie, Wiesława i Henryk Lendzionowie, Janina i Piotr Ponikowscy, Genowefa i Kazimierz Skwarkowie, Maria i Idzi Zdunowie, Albina i Stanisław Zdziebłowscy a także Henryka i Czesław Zielnikowie.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uczcili 40 rocznicę stanu wojennego


Mural na murze siedleckiego więzienia składa się z trzech części i swoją symboliką nawiązuje do czasu stanu wojennego. Pierwsza z nich łączy charakterystyczne dla Siedlec obiekty - bramę oraz wieżę ratusza z „Jackiem” i czołg, czyli symbol grudnia 1981 r. Na drugiej części znalazł się symbol orła wplątanego w kotwicę Solidarności, a także znak victorii. Trzecia to portret ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez SB kapelana Solidarności.

FOTOGALERIA

Nocne Czuwanie Młodych


Tematem Nocnego Czuwania Młodych, które odbyło się 8 października w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej przy ul. Brzeskiej, były słowa św. Jana Pawła II: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z siedleckich parafii, a także ze Zbuczyna, Kłoczewa i Adamowa, która przyjechała wraz ze swoimi duszpasterzami.

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
Cantate Deo
Finał VI Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” pt. „To jest Twój czas” odbędzie się 26 października. Termin zbierania zgłoszeń upływa 20 października.
więcej »
Warsztaty rękodzielnicze
W ramach projektu „...bo Niepoległa jest dla wszystkich” we wtorki 19 i 26 października, od 18.00 do 20.00, planowane są warsztaty rękodzielnicze dla seniorów.
więcej »
Warsztaty plastyczne dla dzieci
Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci „Kto Ty jesteś?” odbędzie się 21, 22 i 29 października. Organizatorem spotkań jest Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze z piękną Miriam
Wiara podpowiada nam, że Maryja od początku była i jest cała piękna. Co chcemy jednak powiedzieć, kiedy mówimy o Niej, że jest cała piękna?
więcej »
Przesłanie nadziei i ocalenia
Wydawałoby się, że w obliczu „wielkich” objawień te z Ekwadoru zostają zepchnięte na dalszy plan. Co tym razem chciała nam przekazać Maryja?
więcej »
 

SONDA

 

Jak możemy pomóc misjonarzom?

najskuteczniejszą formą pomocy jest modlitwa,

misjonarze potrzebują naszego wsparcia finansowego,

jako uczniowie Chrystusa powinniśmy być misjonarzami w naszych rodzinach, pracy, środowisku życia itp.,

mówmy dobrze o misjach, opowiadajmy o działaniach misjonarzy,

włączajmy się w inicjatywy podejmowane w Tygodniu Misyjnym.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR