21 października 2021 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
21-27 października 2021r.

menu

NEWS

Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy - to hasło Światowego Dnia Misyjnego przypadającego 24 października. W jaki sposób możemy wspierać misje i misjonarzy?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Apel o pomoc!

20 października 2021 r.

Liczy się każdy dzień

Dawid Śliwiński - 29-letni mieszkaniec parafii Ulan-Majorat od dwóch lat zmaga się ze śmiertelną chorobą - chłoniakiem z dużych komórek B. Jedynym ratunkiem jest kosztowna terapia CAR T-cells.

Dawid mieszka z żoną Dominiką. To ona daje mu siłę i wsparcie w trudnych chwilach. Rok temu, pomimo przeciwności losu, powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Wszystko zaczęło się w lutym 2019 r. Na początku pojawiały się częste infekcje dróg oddechowych oraz bóle w klatce piersiowej. W wrześniu 2019 r. został wykonany tomograf i wtedy wszystko stało się jasne - nowotwór układu chłonnego. Początkowo największy guz w śródpiersi miał wymiary 14x7 cm. Do tej pory zastosowano trzy linie leczenia. Niestety stwierdzono na nie wszystkie oporność. Obecnie utrzymuje się wiele guzów, m.in. na płucach i w śródpiersiu. Dodatkowo od listopada 2020 r. utrzymuję się u niego pozytywny wynik testu na Covid-19. Dawid już trzy razy leżał w szpitalu covidowym i borykał się z zapaleniem płuc. Jego organizm staje się coraz słabszy, duszności, kaszel i świąd skóry jest już nie do wytrzymania.

Każde kolejne niepowodzenie w leczeniu to był dla Dawida ogromny cios. Teraz pojawiła się wielka szansa. W tym momencie jedynym ratunkiem jest kosztowna (ponad 1,5 mln zł) terapia CAR T-cells. Metoda ta polega na pobraniu z Dawida organizmu limfocytów T, wysłaniu ich do USA, gdzie zostaną wyspecjalizowane do walki z nowotworem, a następnie wszczepione mu ponownie. Jest to skuteczna i bardzo droga metoda leczenia, która może być zrealizowana w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, pod warunkiem zgromadzenia odpowiednich środków. Aktualnie brakuje ok. 250 tys. zł do osiągnięcia celu. Dawid nie ma już czasu czekać. Każdy dzień ma znaczenie. W jego oczach pojawiają się już tylko łzy i strach przed tym, co będzie jutro.

W pojedynkę nic nie zdziała! Sam nie da rady zgromadzić takich środków, by wygrać z nowotworem i czasem. Dlatego prosimy bardzo o wsparcie. Liczy się każdy dzień! Niebezpieczne guzy ciągle rosną, dlatego czas gra dużą rolę.

Razem pomóżmy Dawidowi wygrać walkę z chorobą! W tym celu Caritas Diecezji Siedleckiej utworzyła subkonto, dzięki któremu można przekazywać darowizny na leczenie kosztowną terapią CAR T-cells.


Wpłać dowolną kwotę na konto, aby wesprzeć Dawida:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 

z dopiskiem: „50913 - Dawid Śliwiński”.

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uczcili 40 rocznicę stanu wojennego


Mural na murze siedleckiego więzienia składa się z trzech części i swoją symboliką nawiązuje do czasu stanu wojennego. Pierwsza z nich łączy charakterystyczne dla Siedlec obiekty - bramę oraz wieżę ratusza z „Jackiem” i czołg, czyli symbol grudnia 1981 r. Na drugiej części znalazł się symbol orła wplątanego w kotwicę Solidarności, a także znak victorii. Trzecia to portret ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez SB kapelana Solidarności.

FOTOGALERIA

Nocne Czuwanie Młodych


Tematem Nocnego Czuwania Młodych, które odbyło się 8 października w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej przy ul. Brzeskiej, były słowa św. Jana Pawła II: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z siedleckich parafii, a także ze Zbuczyna, Kłoczewa i Adamowa, która przyjechała wraz ze swoimi duszpasterzami.

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
Cantate Deo
Finał VI Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” pt. „To jest Twój czas” odbędzie się 26 października. Termin zbierania zgłoszeń upływa 20 października.
więcej »
Warsztaty rękodzielnicze
W ramach projektu „...bo Niepoległa jest dla wszystkich” we wtorki 19 i 26 października, od 18.00 do 20.00, planowane są warsztaty rękodzielnicze dla seniorów.
więcej »
Warsztaty plastyczne dla dzieci
Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci „Kto Ty jesteś?” odbędzie się 21, 22 i 29 października. Organizatorem spotkań jest Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze z piękną Miriam
Wiara podpowiada nam, że Maryja od początku była i jest cała piękna. Co chcemy jednak powiedzieć, kiedy mówimy o Niej, że jest cała piękna?
więcej »
Przesłanie nadziei i ocalenia
Wydawałoby się, że w obliczu „wielkich” objawień te z Ekwadoru zostają zepchnięte na dalszy plan. Co tym razem chciała nam przekazać Maryja?
więcej »
 

SONDA

 

Jak możemy pomóc misjonarzom?

najskuteczniejszą formą pomocy jest modlitwa,

misjonarze potrzebują naszego wsparcia finansowego,

jako uczniowie Chrystusa powinniśmy być misjonarzami w naszych rodzinach, pracy, środowisku życia itp.,

mówmy dobrze o misjach, opowiadajmy o działaniach misjonarzy,

włączajmy się w inicjatywy podejmowane w Tygodniu Misyjnym.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR