21 października 2021 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
21-27 października 2021r.

menu

NEWS

Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy - to hasło Światowego Dnia Misyjnego przypadającego 24 października. W jaki sposób możemy wspierać misje i misjonarzy?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siedlce

5 października 2021 r.

Plany modernizacji jadłodajni

70 tys. zł musi uzbierać Caritas Diecezji Siedleckiej, by dokonać modernizacji działającej od 20 lat jadłodajni przy ul. Bp. I. Świrskiego 57 w Siedlcach. Na co dzień korzystają z niej m.in. bezdomni, osoby w trudnej sytuacji materialnej i seniorzy.

Dzięki inwestycji w wentylację i windę towarową poprawi się znacznie bezpieczeństwo pracowników oraz jakość ich pracy.
- Przy jadłodajni gromadzą się ludzie spragnieni nie tylko chleba, ale też uwagi, ciepła, życzliwości. Aby im pomóc, z zaangażowaniem pracują zarówno uczestnicy i instruktorzy sekcji gastronomicznej Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, którzy przygotowują posiłki, jak również wolontariusze Centrum Wolontariatu, niosący, z potrzeby serca, gorący posiłek do osób potrzebujących, głównie schorowanych seniorów - mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.
Aby jadłodajnia działała, oprócz rąk chętnych do pracy, potrzeba też pieniędzy. W 2020 r. same koszty utrzymania (woda, gaz, prąd) wyniosły ponad 24 tys. zł. Warto podkreślić, że przez dwie dekady funkcjonowania jadłodajnia przygotowała i przekazała około 750 tys. porcji obiadowych i dodatkowo znaczną ilość paczek żywnościowych, jako pomoc m.in. przed Wielkanocą i świętami Bożego Narodzenia. Należy przy tym pamiętać, że jadłodajnia utrzymuje się z darowizn. Można, oczywiście, wspomóc ją też rzeczowo, przekazując pełnowartościową żywność (kontaktując się uprzednio z Centrum Integracji Społecznej pod nr tel. 509-588-093). Zarówno jedno, jak i drugie jest konieczne. - Jeśli nie będzie pieniędzy na gaz, to nie będzie jak ugotować zupy - podkreśla ks. M. Bieńkowski.
Modernizacja jadłodajni to duży wydatek dla siedleckiej Caritas. Organizacja rozpoczęła zbiórkę środków, by pokryć wszystkie koszty i zachęca do włączenia się w to dzieło. Wpłaty można kierować na konto Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Jadłodajnia”.
(AN)

Anna Nowińska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uczcili 40 rocznicę stanu wojennego


Mural na murze siedleckiego więzienia składa się z trzech części i swoją symboliką nawiązuje do czasu stanu wojennego. Pierwsza z nich łączy charakterystyczne dla Siedlec obiekty - bramę oraz wieżę ratusza z „Jackiem” i czołg, czyli symbol grudnia 1981 r. Na drugiej części znalazł się symbol orła wplątanego w kotwicę Solidarności, a także znak victorii. Trzecia to portret ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez SB kapelana Solidarności.

FOTOGALERIA

Nocne Czuwanie Młodych


Tematem Nocnego Czuwania Młodych, które odbyło się 8 października w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej przy ul. Brzeskiej, były słowa św. Jana Pawła II: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z siedleckich parafii, a także ze Zbuczyna, Kłoczewa i Adamowa, która przyjechała wraz ze swoimi duszpasterzami.

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
Cantate Deo
Finał VI Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” pt. „To jest Twój czas” odbędzie się 26 października. Termin zbierania zgłoszeń upływa 20 października.
więcej »
Warsztaty rękodzielnicze
W ramach projektu „...bo Niepoległa jest dla wszystkich” we wtorki 19 i 26 października, od 18.00 do 20.00, planowane są warsztaty rękodzielnicze dla seniorów.
więcej »
Warsztaty plastyczne dla dzieci
Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci „Kto Ty jesteś?” odbędzie się 21, 22 i 29 października. Organizatorem spotkań jest Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze z piękną Miriam
Wiara podpowiada nam, że Maryja od początku była i jest cała piękna. Co chcemy jednak powiedzieć, kiedy mówimy o Niej, że jest cała piękna?
więcej »
Przesłanie nadziei i ocalenia
Wydawałoby się, że w obliczu „wielkich” objawień te z Ekwadoru zostają zepchnięte na dalszy plan. Co tym razem chciała nam przekazać Maryja?
więcej »
 

SONDA

 

Jak możemy pomóc misjonarzom?

najskuteczniejszą formą pomocy jest modlitwa,

misjonarze potrzebują naszego wsparcia finansowego,

jako uczniowie Chrystusa powinniśmy być misjonarzami w naszych rodzinach, pracy, środowisku życia itp.,

mówmy dobrze o misjach, opowiadajmy o działaniach misjonarzy,

włączajmy się w inicjatywy podejmowane w Tygodniu Misyjnym.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR