22 września 2021 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 37
16-22 września 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w relacjach przedstawicieli naszej diecezji.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

SZPAKI

15 września 2021 r.

Wieczór ze św. Józefem

W ramach obchodów Roku św. Józefa, każdego 19 dnia miesiąca w Szpakach - jednym z kościołów stacyjnych diecezji siedleckiej, skąd co roku transmitowana jest nowenna za pośrednictwem KRP, odbywać się będą „Wieczory ze św. Józefem”.

- Dajmy czas Jezusowi na działanie w nas i przez nas - na wzór św. Józefa. A może we „śnie” przyjdzie anioł od Pana Boga i podpowie, co robić w trudnych życiowych sprawach; tak jak w Ewangelii? - zachęca do udziału w spotkaniach proboszcz parafii ks. Sławomir Harasimiuk, zauważając, iż wieczorna pora to dobry czas na skupienie oraz otwarcie się na łaskę i natchnienia Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie - pt. „Józef jako ojciec i wychowawca powołań. „«Nie bój się… pójść za Jezusem»” - planowane jest na niedzielę 19 września. Początek o 19.00. - „Wieczór” rozpoczniemy Koronką do św. Józefa i przygotowaniem do Eucharystii. O 19.30 sprawowana będzie Msza św. w intencjach dziękczynno-błagalnych składanych przez pielgrzymów. Na 21.00 planowany jest Apel Jasnogórski. Następnie wygłoszona zostanie katecheza tematyczna. Od 21.30 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem nabożeństwa będzie błogosławieństwo. Po rozesłaniu zapraszamy na agapę do salki parafialnej - informuje ks. S. Harasimiuk.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Rolnicza wystawa


Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, połączone z Dniami Siedlec, za nami! Jedną z większych imprez wystawienniczych w regionie można było odwiedzać przez dwa dni - 11 i 12 września. [fot. IZU]

FOTOGALERIA

Hosanna Festival


W dniach 17-19 września w Siedlcach odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
Wykład, debaty eksperckie, bloki warsztatów - to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.
więcej »
II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej
21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
 

POLECAMY


Autorytet i wsparcie
Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia stanowi doskonała okazję do poznania jego osoby.
więcej »
Fatima
Film „Fatima” - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan - najbardziej przekonująca adaptacja objawień w kinach już od 1 października!
więcej »
 

SONDA

 

Czy pamiętamy o weteranach walk o wolną Polskę?

tak, ich obecność uświetnia uroczystości państwowe

nie, należy patrzeć w przyszłość, a nie skupiać się na tym, co minęło...

poszanowanie historii jest obowiązkiem każdego patrioty

patriotyzm to pusty slogan

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR