22 września 2021 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 37
16-22 września 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w relacjach przedstawicieli naszej diecezji.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Mazowsze

11 września 2021 r.

Strażackie jubileusze

W ostatnim czasie kolejne dwie jednostki OSP z regionu świętowały jubileusz 100-lecia działalności. Okrągłą rocznicę powstania obchodzili m.in. druhowie z Kisielan w gminie Mokobody.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. sprawowana w intencji strażaków w kościele parafialnym w Suchożebrach, której przewodniczył wikariusz parafii ks. Paweł Tomaszewski. Po nabożeństwie zebrani udali się przed strażnicę w Kisielanach-Żmichach gdzie rozpoczęła się oficjalna część spotkania, w trakcie której zaprezentowano m.in. rys historyczny jednostki oraz wręczono odznaczenia wyróżniającym się strażakom. Ostatnim akcentem spotkania było odsłonięcie i poświęcenie okolicznościowej tablicy pamiątkowej. Z kolei w niedzielę 5 września wiek działalności świętowali strażacy z Wierzbna. Po Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przez proboszcza parafii ks. Alfreda Wasilaka uczestnicy nabożeństwa w asyście orkiestry dętej OSP Liw przeszli przed strażnicę gdzie odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę. Dalsza część spotkania miała miejsce na placu przy miejscowej szkole podstawowej. Z okazji 100-lecia istnienia jednostka została odznaczona najwyższą odznaką przyznaną przez zarząd wojewódzki ZOSP. Z kolei zarząd województwa mazowieckiego przyznał jednostce pamiątkowy medal „Pro Masovia”. Odznaczenia otrzymali też wyróżniający się druhowie. Ważnym momentem niedzielnego spotkania było przekazanie strażakom kluczyków i poświęcenie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość zakończył piknik rodzinny. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Rolnicza wystawa


Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, połączone z Dniami Siedlec, za nami! Jedną z większych imprez wystawienniczych w regionie można było odwiedzać przez dwa dni - 11 i 12 września. [fot. IZU]

FOTOGALERIA

Hosanna Festival


W dniach 17-19 września w Siedlcach odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
Wykład, debaty eksperckie, bloki warsztatów - to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.
więcej »
II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej
21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
 

POLECAMY


Autorytet i wsparcie
Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia stanowi doskonała okazję do poznania jego osoby.
więcej »
Fatima
Film „Fatima” - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan - najbardziej przekonująca adaptacja objawień w kinach już od 1 października!
więcej »
 

SONDA

 

Czy pamiętamy o weteranach walk o wolną Polskę?

tak, ich obecność uświetnia uroczystości państwowe

nie, należy patrzeć w przyszłość, a nie skupiać się na tym, co minęło...

poszanowanie historii jest obowiązkiem każdego patrioty

patriotyzm to pusty slogan

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR