22 września 2021 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 37
16-22 września 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w relacjach przedstawicieli naszej diecezji.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Komentarze

 
 

Jest jak jest

1 września 2021 r.

Wzorzec głupoty


fot. PIXABAY.COM

W rankingu najgłupszych oraz najbardziej kretyńskich wydarzeń minionych wakacji, nieoczekiwanie, na najwyższym stopniu podium, uplasował się brawurowy bieg polskiego parlamentarzysty w kierunku wschodniej granicy RP.

Nietuzinkowy wyczyn młodego posła Koalicji Obywatelskiej, a także cyrk z „uchodźcami” urządzony przez przywódcę Białorusi przy naszej granicy mają przynajmniej jeden plus dodatni. Na dalszy plan zeszła sprawa tak ważna, jak ratowanie planety przed nieuchronną zagładą. Jeszcze do niedawna większość polityków, celebrytów czy suto opłacanych „autorytetów” medialnych była zaangażowana w walkę z pandemią. Obecnie niemal wszyscy zaczęli się użalać się nad losem egzotycznych turystów zwiezionych przez służby Łukaszenki na jeden z przygranicznych zagajników.

Ci, którzy dostali małpiego rozumu i ruszyli w teren, by zademonstrować nie tylko niechęć do rządu „dobrej zmiany”, ale też własną „wrażliwość społeczną”, otrzymali sporą dawkę nowych informacji, z przetworzeniem których wciąż jeszcze nie mogą uporać się ich mózgi. Kilku „obrońców praw człowieka”, parlamentarzystów, a także rodzimych gwiazd, w tym - pełniący zaszczytną rolę wisienki na torcie nieformalny kapelan „Gazety Wyborczej” i TVN ze zgrzewką wody mineralnej pod pachą - dowiedziało się, że polskich granic pilnuje straż graniczna. Formacja, której funkcjonariusze - podobnie jak pomagający im obecnie żołnierze i policjanci - są uzbrojeni oraz zobowiązani do wykonywania rozkazów swoich przełożonych. Pełniący służbę pogranicznicy uzmysłowili także wszelakiej maści szwędającym się dookoła nich łazikom, że nikomu nie wolno przekroczyć granicy bez wymaganych dokumentów, a za obcokrajowców próbujących przedostać się do Polski odpowiedzialne jest państwo, które z różnych powodów wpuściło ich na swoje terytorium. I tak oto nadwiślańscy obrońcy praw wszelakich, wciąż jeszcze analizując zdobytą wiedzę, rozbili naprzeciwko obozowiska „migrantów” swoje namioty i czekają aż nawiedzi ich jakaś małpa z tamburynem w żaroodpornych klapkach i wyda rozkaz odwrotu.

Wracając jednak do uchodźców. To prawda, że los ludzi zmuszonych do ucieczki ze swoich dotychczasowych miejsc zamieszkania nie powinien być nikomu obojętny. Nie można jednak wykorzystywać ich skomplikowanej sytuacji do cyniczniej gry politycznej. Przybywające nad granicę rzesze bezkarnych, niejednokrotnie chowających się za immunitetami gapiów sprawiają naszym organom bezpieczeństwa więcej kłopotów, niż koczujący po przeciwnej stronie granicy biwakowicze Łukaszenki. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby poseł Sterczewski jednak przedostał się na Białoruś. Niewykluczone, że podobnie jak jego filmowy imiennik - pechowy szeregowiec Franek Dolas - rozpętałby kolejną awanturę dyplomatyczną, a może nawet i wojnę. Widok wbiegającego na teren Białorusi mężczyzny z pękatą reklamówką w ręku raczej nie rozbawiłby panów z KGB. Oni zapewne nie mają aż takiego poczucia humoru, ani tym bardziej rozkazu pokładania się ze śmiechu. Za to przypadek naszego postrzelonego posła z pewnością mógłby zostać opisany jako wzorzec głupoty w Instytucie Miar i Wag w podparyskim Sèvres.

Leszek Sawicki

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Rolnicza wystawa


Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, połączone z Dniami Siedlec, za nami! Jedną z większych imprez wystawienniczych w regionie można było odwiedzać przez dwa dni - 11 i 12 września. [fot. IZU]

FOTOGALERIA

Hosanna Festival


W dniach 17-19 września w Siedlcach odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
Wykład, debaty eksperckie, bloki warsztatów - to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.
więcej »
II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej
21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
 

POLECAMY


Autorytet i wsparcie
Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia stanowi doskonała okazję do poznania jego osoby.
więcej »
Fatima
Film „Fatima” - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan - najbardziej przekonująca adaptacja objawień w kinach już od 1 października!
więcej »
 

SONDA

 

Czy pamiętamy o weteranach walk o wolną Polskę?

tak, ich obecność uświetnia uroczystości państwowe

nie, należy patrzeć w przyszłość, a nie skupiać się na tym, co minęło...

poszanowanie historii jest obowiązkiem każdego patrioty

patriotyzm to pusty slogan

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR