31 lipca 2021 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Zagraniczny staż

20 lipca 2021 r.

Podnieśli kwalifikacje

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim odbyła staż w greckim mieście Pantaleimonas. Wyjazd to efekt projektu realizowanego przez obie strony.

Projekt „Ekonomik sięga po więcej - zagraniczny staż zawodowy” realizowany był wspólnie ze stroną grecką, która zapewniła uczniom miejsca praktyk oraz współorganizowała program kulturowy.

 

Zajęcia i zwiedzanie

- Projekt skierowany był do 55 uczniów z klas drugich i trzecich, którzy kształcą się na profilach technik informatyk i technik organizacji reklamy - mówi Robert Matejek, dyrektor ZSE. - Aby wziąć w nim udział, młodzież przechodziła rekrutację, a następnie uczestniczyła w szeregu zajęć przygotowawczych, m.in. z języka angielskiego czy wiedzy o kulturze greckiej. Zajęcia prowadzili nauczyciele naszej szkoły, a także lektorzy języka greckiego - dodaje R. Matejek.

Pierwsza tura praktyk odbyła się na przełomie maja i czerwca, a druga w czerwcu. Uczniowie brali udział w zajęciach o charakterze zawodowym, ale korzystali też z walorów turystycznych Grecji. Zobaczyli m.in. Tesaloniki, wąwóz Enipeas, Zamek Krzyżowców czy Palios Panteleimonas.

Główny cel całego projektu to nabycie kwalifikacji i umiejętności zawodowych uczniów, a także podwyższenie kompetencji językowych szczególnie w zakresie języka angielskiego branżowego. - Udział w zagranicznych praktykach pozwala przygotować młode pokolenie do wejścia na współczesny rynek pracy - podkreśla dyrektor ZSE.

 

Nowe umiejętności

Uczniowie kształcący się na techników organizacji reklamy poznali podczas praktyk ciekawe produkty do usług reklamowych oraz narzędzia promocji. Nie powinno im zatem sprawić dużych trudności projektowanie kampanii reklamowych obiektów turystycznych, tworzenie ulotek, wizytówek czy banerów. Młodzież z profilu technik informatyk zdobyła kompetencje z zakresu konfigurowania sprzętu komputerowego i oprogramowania używanych w firmach. Poznali organizację i wyposażenie przedsiębiorstwa na potrzeby przetwarzania informacji. Zwieńczeniem praktyk było otrzymanie przez każdego uczestnika certyfikatu w wersji angielskiej.

- W 2019 r. zrobiłem pierwsze kroki, aby młodzież naszej szkoły wzięła udział w tych praktykach. Rok później złożyliśmy dokumentację i udało się. Dostaliśmy na ten cel 97 tys. euro - zaznacza R. Matejek. I podsumowuje: - Teraz cieszy fakt, że nasi uczniowie zdobyli nowe umiejętności i znacząco poszerzyli swoją wiedzę. Oby tak dalej!

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR