31 lipca 2021 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

102 rocznica powołania Policji Państwowej

10 lipca 2021 r.

Podziękowania i awanse

Swoje święto obchodzili funkcjonariusze z komend powiatowych policji w Parczewie i Włodawie. W tym roku z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne obchody Święta Policji odbywają się w ograniczonej formie.

Przed południem parczewscy stróże prawa spotkali się na uroczystej Mszy św. sprawowanej w ich intencji w kościele pw. Opatrzności Bożej. Dalsza część uroczystości miała miejsce na terenie komendy powiatowej policji. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości zebranych gości i pracowników jednostki powitał komendant powiatowy policji insp. Krzysztof Kozyra. W okolicznościowym wystąpieniu szef parczewskich policjantów nawiązał m.in. do okresu, w którym powołano do istnienia nową formację, przywołał tragiczne losy funkcjonariuszy w okresie II wojny światowej oraz mówił o przeobrażeniach, jakie policja przeszła na przestrzeni ostatnich trzech dekad. Na koniec podziękował wszystkim swoim współpracownikom za trud włożony w codzienną służbę oraz bardzo dobre wyniki osiągane przez jednostkę. Słowa wdzięczności - za wzorcową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu - popłynęły także w kierunku obecnych na spotkaniu przedstawicieli lokalnych samorządów. Spotkanie zakończyła ceremonia wręczenia awansów ma wyższe stopnie służbowe oraz przemówienia zaproszonych gości.

Włodawscy stróże prawa obchody 102 rocznicy powołania Policji Państwowej rozpoczęli także od udziału w uroczystej Eucharystii. Mszy św. w intencji funkcjonariuszy i ich rodzin w kościele pw. św. Ludwika przewodniczył proboszcz parafii o. Marek Nowacki. Następnie w sali konferencyjnej jednostki odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której szef włodawskich policjantów nadkom. Norbert Romanek odczytał okolicznościowy list komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie oraz złożył życzenia funkcjonariuszom z okazji ich święta. Środowe wydarzenia zakończyła ceremonia wręczenia 22 policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR