15 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Zofia, Jan, Izydor

Pogoda: Siedlce

Numer 19
13-19 maja 2021r.

menu

NEWS

22 maja w kościele Ducha Świętego w Siedlcach odbędzie się Diecezjalne Czuwanie Wspólnot, Ruchów, Stowarzyszeń przed Zesłaniem Ducha Świętego

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Program Czyste powietrze

27 kwietnia 2021 r.

Aby lepiej się oddychało

W Międzyrzecu Podlaskim powstał punkt informacyjny dla zainteresowanych dofinansowaniem nowych źródeł ciepła i termomodernizacji.

- Pragniemy, aby nam wszystkim oddychało się lepiej - mówi Zbigniew Kot, burmistrz miasta. - Podejmujemy szereg działań mających na celu poprawę jakości powietrza. W tym roku kontynuujemy własny program wymiany pieców, ale to nie wszystko. Nowym pomysłem jest wparcie mieszkańców w pisaniu wniosków o dotacje z programu „Czyste powietrze”- dodaje.

 

Konsultacje dla mieszkańców

Program kierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub lokali, które są wydzielone w budynkach jednorodzinnych. Ubiegający się o dofinansowanie mogą otrzymać środki na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne i spełniające najwyższe normy.

- Podpisaliśmy porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dzięki niemu ruszył w mieście gminny punkt konsultacyjno- informacyjny programu ,,Czyste powietrze”. Na razie z powodu epidemii konsultacje odbywają się telefonicznie - informuje burmistrz. I podkreśla: - Warto wspomnieć, że spotkanie z pracownikiem WFOS Ryszardem Szczygłem zaowocowało rozmowami istotnymi dla rozwoju miasta. Jedną z poruszonych kwestii było odwodnienie skrzyżowania ulic Jelnickiej i Radzyńskiej.

 

Planowanie spotkania

Pracownik punktu informacyjnego dyżuruje w środy i czwartki w godz. 10.00-15.00, pod numerem telefonu 83 372-62-16. Już teraz planowane są spotkania online z mieszkańcami, podczas których przedstawiane będą aktualne informacje dotyczące programu. Prawdopodobnie pierwsze z nich odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Program realizowany będzie do 2029 r. Dotacja może wynieść maksymalnie 30 lub 37 tys. zł w zależności od poziomu dofinansowania. Mieszkańcy Międzyrzeca i okolic swoje pytania na temat programu mogą przekazywać telefonicznie oraz mailowo na adres: czystepowietrze@miedzyrzec.pl. Zaświadczenie o dochodzie, które jest niezbędne podczas składania wniosku, wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 

11 maja 2021 r.

I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej
22 maja, o 10.00, rozpocznie się I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Rodziny


Trzeba przez pośrednictwo Maryi Królowej prosić Boga, aby w naszych rodzinach zapanowała miłość. Ona jest fundamentem i motywem każdego małżeństwa i każdej rodziny, szczególnie katolickiej - podkreślił bp Kazimierz Gurda podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbył się w Parczewie. W niedzielę 9 maja do bazyliki mniejszej przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi. Tego dnia obchodzono także 20 rocznicę koronacji cudownego obrazu MB Królowej Rodzin.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej informują, że z uwagi na trwające obostrzenia planowana na 19 maja część pisemna konkursu nie odbędzie się w formie stacjonarnej, tylko online!
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Z Matką nadziei
W dniach 4-5 czerwca odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Z Maryją, Matką nadziei”.
więcej »
VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
30 maja pod hasłem: W Tobie jest życie! -odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Piękny projekt
W Roku Rodziny Amoris Laetitia duszpasterstwo rodzin naszej diecezji wychodzi z propozycją zatytułowaną „Rodzinna niedziela”. Pierwsza z nich, której tematem będzie „Małżeństwo i rodzina - piękny Boży projekt”, zaplanowana została na 16 maja.
więcej »
Odnaleźć siebie
Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu - mówił św. Augustyn. W opinii autora książki „Życie odnalezione” pierwszym krokiem na drodze budowania relacji ze Stwórcą jest odnalezienie własnego „ja”.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR