7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rozważanie do Ewangelii

25 kwietnia 2021 r.

Owca ze sklerozą

Kiedy myślałam o dzisiejszej Ewangelii, przyszedł mi do głowy Psalm 23. Zaczęłam go jednak czytać „na opak”. Po co? Aby zobaczyć, kim jest owca bez pasterza.

Gdy nie mam pasterza, wszystkiego mi brakuje: jestem głodna, spragniona i umęczona. Utrudzone są wtedy moje ciało i dusza. Zaczynam się błąkać i chodzić po bezdrożach. Coraz mocniej odczuwam strach i wewnętrzne ciemności. W ślad za mną idzie tylko zło i grzech. Bez Dobrego Pasterza daję się porwać pokusom i złym myślom. Moja dusza ulega roztrzaskaniu, jest pełna rozproszeń i ran. Owca bez pasterza nie ma szans, zginie prędzej czy później.

Jezus przychodzi dziś do nas i przedstawia się jako Dobry Pasterz. Cierpliwie i czule przekonuje, że chce naszego dobra i jest gotowy walczyć o nas aż do śmierci. Pięciokrotnie zapewnia o oddaniu swego życia za owce. Wiemy dobrze, że On umarł za wszystkich ludzi świata. Mówiąc „wszystkich”, myślimy raczej o jakiejś anonimowej masie. Dziś zróbmy inaczej. Medytując o Dobrym Pasterzu, pomyśl: „Jezus umarł za mnie”. Co czujesz? Niedowierzanie, zakłopotanie, szczęście? Wielu z nas to zdanie powinno powtarzać sobie codziennie setki razy. Dlaczego? Bo nie wierzymy, że jesteśmy kochani, bo wątpimy, że komuś na nas zależy, bo czujemy się bezwartościowi i niewarci czyjejkolwiek uwagi, a przecież nikt nie kocha nas tak jak Jezus. On nie poszedł na krzyż, bo musiał albo dlatego że ktoś mu kazał. Mistrz umarł z miłości do nas. Jesteśmy Jego własnością, nabył nas swoją przenajdroższą krwią. Jezus mówi, że nas zna, a słowo „znać” w biblijnym znaczeniu nie zakłada samej wiedzy, ale pełną miłość, przeniknięcie do głębi jestestwa.

Słuchając zapewnień Jezusa, pytam samą siebie: czy naprawdę za Nim idę? Czy wierzę, że On rzeczywiście prowadzi mnie po właściwych ścieżkach? Czy naprawdę Mu ufam i widzę w Nim mojego Obrońcę? Wiem, że Jezus stoczył o mnie wielki bój. Wiem, że został w nim bardzo poszkodowany i poraniony. Walczył o mnie do ostatniego oddechu. Pozwolił, by miłość, jaką ma do mnie, zabiła Go. Nie uciekł, nie zostawił mnie samej sobie. Wiem o tym, ale ciągle niedowierzam albo zapominam. Dopada mnie skleroza serca. Dlatego tak często odrzucam Tego, który jest najsolidniejszym fundamentem mojego życia. Przestaję szukać zbawienia. Zaprzeczam, że jestem dzieckiem Boga. Czuję się raczej sierotą i niczyją owcą. Na szczęście mój Pasterz nie pozwala mi zginąć. Ciągle idzie za mną, by kolejny raz zabrać mnie do swojej owczarni. Umiera za mnie w kolejnej Mszy św. i znów daje mi życie.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Niedziela Dobrego Pasterza


W Niedzielę Dobrego Pasterza społeczność seminarium siedleckiego wybrała się do parafii św. Anny w Wohyniu. Odwiedzili m.in. las Planta, gdzie 30 maja 1940 r. rozstrzelani przez Niemców zostali ks. Roman Ryczkowski wraz z wiernymi z Rudna. Podczas wyjazdu klerycy poznawali relacje złożone przez naocznych świadków ostatnich dni życia kapłana.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Recytują po angielsku
7 maja upływa termin wysyłania zgłoszeń do udziału w III Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego dla pięcio- i sześciolatków „A Sea of the Words”.
więcej »
Festiwal online
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Tegoroczny finał - z uwagi na sytuację pandemiczną - odbędzie się online.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Nowenna przed Diecezjalnym Dniem Rodziny
9 maja w bazylice mniejszej w Parczewie - ph. „Pojednanie w małżeństwie” odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Uroczystość poprzedzi nowenna (szczegóły na plakacie).
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR