7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Komentarze

 
 

Felieton

21 kwietnia 2021 r.

Równy tłumu marsz


fot. PIXABAY.COM

„Zabójca” George’a Floyda skazany. Radość zapewne nieprzeciętna dla popierających tłumy spod znaku BLM.

Rodzina domniemanej ofiary działań policji amerykańskiej pod drzwiami sądu oświadczyła, iż wyrok ten jest punktem zwrotnym w dziejach Ameryki i świata. 12 przysięgłych w 10 godzin i 20 minut przeanalizowała całość materiału dochodzeniowego oraz dowody przedstawione przez obronę i oskarżenie. To krótko i długo. Krótko, jak na ilość złożonych dowodów jednej i drugiej strony, a długo - ze względu na pieklący się poza murami sądu tłum ludzi. W tym wszystkim trudno zapewnić sobie możliwość bezstronności. Zwłaszcza że ich twarze są powszechnie znane. Po wyjściu z sali rozpraw w każdym zieleniaku można spotkać zapalonego obrońcę wszystkiego, co czarne (z wyjątkiem duchowieństwa rzymskokatolickiego) i przejść szybki kurs reedukacyjny z uświadomienia problematyki związanej z uciemiężeniem ludności kolorowej przez białych. A dodatkowo otrzymać świadectwo ukończenia tego kursu podpisane pięścią, ostrzem noża, kopniakiem w głowę lub kulą z broni palnej.

Amerykańscy komentatorzy, zarówno z lewa, jak i z prawa nie mają wątpliwości - kończy się Ameryka. Co prawda dla tych pierwszych to powód do radości, a dla drugich raczej nie. Gdzież jest prawda? To zdaje się być nieważne.

 

Technika przejmowania terytorium

Sun Tzu, autor słynnej już dziś „Sztuki wojny”, jako jeden ze sposobów aneksji terytorium wroga podaje wzbudzanie zamieszek i niepokojów przez podstawionych agentów. Po prostu kraj planowany do podbicia nie może stanowić oazy spokoju, a bezpieczeństwo musi być negowane przez przyczyny wewnętrzne. Rozbite przez bratobójcze rozruchy państwo jest łatwym do przejęcia terytorium i to dodatkowo bez większych środków bojowych. Dzisiaj już wiemy, iż protesty studentów w USA w czasie wojny w Wietnamie były inspirowane, organizowane i wspierane finansowo przez Związek Sowiecki. Pod ich wpływem, a nie ze względów militarnych rząd USA zdecydował się wycofać z tego konfliktu, oddając pole komunistom. Sytuacja geopolityczna dzisiaj jest cokolwiek inna, jednakże technika wpływu pozostaje ta sama. Zasadniczy konflikt przebiega pomiędzy krajami dawnej cywilizacji zachodniej a Chinami. Europa już w tym konflikcie skapitulowała, pod wpływem Niemiec podpisując umowę handlową z Państwem Środka. Jedynie Stany Zjednoczone w czasie prezydentury Trumpa starały się cokolwiek ugrać. Teraz zajęte własnymi problemami światowe pole oddawać będą krok po kroku. Dowodem na to jest chociażby ostatnia decyzja prezydenta Joe Bidena o wycofaniu wojsk z Afganistanu (nota bene jednego z czołowych światowych producentów narkotyków). Decyzja podjęta wbrew opinii przedstawicieli armii USA. Azjatyckie pole zostanie oczyszczone i przejąć je może zarówno państwo chińskie, jak i dążąca do odbudowy pozycji imperialnej Rosja. Technika kulenia ogona została przyjęta pod rządami Demokratów w USA za prawdę objawioną. Teraz trzeba tylko ubezpieczyć się, by tendencja mocarstwowa tego państwa się nie odrodziła.

 

Dla twojego dobra przecież…

W tym przypadku trzeba jednak poszukać sprzymierzeńca. Lewactwo, z natury swojej skupiające się w małych komunach, jest doskonałym aliantem w desancie kulturowym. Jego pozorny radykalizm i stosowane środki anihilujące przeciwnika stanowią idealną możliwość wpływu na masy. Le Bon w swoje książce „Psychologia tłumu” już dawno stwierdził, iż charakterystyczną cechą tłumu jest niestawianie pytań i podążanie za wodzem bez szczególnej potrzeby ich zadawania. A że społeczeństwo zachodnie dzisiaj jest tłumem, świadczy o tym chociażby zdogmatyzowana wiara we wszystko, co przekazują media. I tej tłuszczy najłatwiej dzisiaj wmówić, że o człowieczeństwie świadczy tylko to, co znajduje się pomiędzy pępkiem a kolanami. Psychoza jest tak potężna, że nawet J. Rowling, autorka sagi o Harrym Potterze, została okrzyknięta transfobką, ponieważ w jej ostatniej powieści główny zabójca to transseksualista przedzierzgnięty z mężczyzny w kobietę (oczywiście tylko za pomocą chirurgicznego cięcia w okolicach lędźwiowych, bez zmian w chromosomach i bez wycinania prostaty). Całość dokonującej się zmiany mentalnej oscyluje dzisiaj wokół spraw seksualnych. One nadają trend i kierunek. Mają ogromne znaczenie dla kolonizacji. Społeczeństwo nie tylko jest wewnętrznie skłócone i nie stanowi zwartej siły obronnej, lecz dodatkowo jest zdemoralizowane do szpiku kości (interesuje się tylko jednym, co widać w najczęściej wyszukiwanych w internecie tematach). Ta demoralizacja dotyka najgłębszych pokładów tożsamościowych oraz uderza w instytucję odpowiedzialną za wychowanie, czyli społeczne zrodzenie młodego człowieka, jaką jest rodzina. Tłum pod wpływem takiej ideologii jest w stanie zrobić wszystko, podobnie jak tłuszcza pod wpływem zapachu w Süskindowskim „Pachnidle”. Nawet doprowadzić się do samounicestwienia. A wszystko w imię taniej samorealizacji i osiągnięcia natychmiastowej przyjemności. Formuła ta rodzi leniwe koty, a nie waleczne tygrysy. Takie społeczeństwo umie tylko wybijać witryny sklepowe i skandować hasełka na ulicach, ale gdy przyjdzie do wojny prawdziwej, to czmycha, gdzie pieprz rośnie lub wykazuje się „daleko posuniętą ostrożnością”, tzn. akceptuje niewolę.

 

Jak żyć?

Cóż, trzeba po prostu podjąć się obrony prawdy. Nie argumentami, bo te w tłumie giną i są poniżane. Trzeba zdecydować się na świadectwo, które nie będzie tylko ideologicznym powtarzaniem formułek katechizmowych wobec tłumu, ale pełnym pasji i determinacji sposobem życia pomimo tego, co dzieje się dokoła. Krakowskie Przedmieście i to, co miało miejsce wokół smoleńskiego krzyża, jest dzisiaj wręcz ikoną koniecznego zachowania. Tamci ludzie, mimo wyzwisk, szykan i ataków, trwali na modlitwie i nie dawali się wciągać w oszalały danse macabre. Otwarcie na prawdę stanowiło ich jedyny oręż. Nie do atakowania, ale do przetrzymania oddawania na nich moczu i przypalania ogarkami papierosów. Trudne zapewne, ale chyba to jedyna dzisiaj droga.

Ks. Jacek Świątek

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Niedziela Dobrego Pasterza


W Niedzielę Dobrego Pasterza społeczność seminarium siedleckiego wybrała się do parafii św. Anny w Wohyniu. Odwiedzili m.in. las Planta, gdzie 30 maja 1940 r. rozstrzelani przez Niemców zostali ks. Roman Ryczkowski wraz z wiernymi z Rudna. Podczas wyjazdu klerycy poznawali relacje złożone przez naocznych świadków ostatnich dni życia kapłana.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Recytują po angielsku
7 maja upływa termin wysyłania zgłoszeń do udziału w III Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego dla pięcio- i sześciolatków „A Sea of the Words”.
więcej »
Festiwal online
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Tegoroczny finał - z uwagi na sytuację pandemiczną - odbędzie się online.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Nowenna przed Diecezjalnym Dniem Rodziny
9 maja w bazylice mniejszej w Parczewie - ph. „Pojednanie w małżeństwie” odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Uroczystość poprzedzi nowenna (szczegóły na plakacie).
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR