19 kwietnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Pogoda: Siedlce

Numer 15
15-21 kwietnia 2021r.

menu

NEWS

Kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom polecamy kolejny odcinek cyklu: DUCHA NIE GAŚCIE!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Drogowe inwestycje

28 marca 2021 r.

Będą utrudnienia

Po zimowej przerwie wznawiane są remonty dróg w Łosicach. Kontynuowana będzie też modernizacja drogi wojewódzkiej nr 698. Remont trwa od połowy ubiegłego roku.

Dotychczas naprawiono konstrukcję mostu na rzece Toczna, poszerzono skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Narutowicza i 11 listopada oraz położono warstwę ścieralną asfaltu.

- Na przełomie marca i kwietnia rozpoczną się prace na ul. Bialskiej, a w kwietniu ul. Rynek. Zostanie ułożona warstwa ścieralna asfaltu na odcinku od ronda do ul. Narutowicza - informuje Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta i gminy Łosice. - Roboty drogowe stworzą utrudnienia w ruchu, dlatego chcemy poczynić z wykonawcą pewne ustalenia, dzięki którym prace będą dla mieszkańców jak najmniej

uciążliwe. Termin realizacji zadania przewidziany jest na 8 sierpnia - zapowiada, dodając, iż mazowiecki zarząd dróg obiecał również remont odcinka drogi wojewódzkiej w obrębie miejscowości Chotycze.

W najbliższym czasie ruszy również budowa chodnika na ul. Białostockiej, która jest jedną z najruchliwszych w mieście.

- Już od dawna zabiegaliśmy, aby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autstrad podjęła się realizacji tego zadania. W 2017 r. podpisałem porozumienie i na tej podstawie miasto i gmina Łosice zleciło opracowanie i sfinansowało niezbędną dokumentację projektową do i ogłoszenia przetargu - mówi M. Kucewicz. Koszt inwestycji to 1,8 mln zł. W jej ramach powstanie oddzielony od jezdni zieleńcem oraz opaską z betonowej kostki chodnik dla pieszych o długości ponad 1 km i szerokości 2,5 m. W ramach projektu poszerzony zostanie także jeden pas ruchu.

Mieszkańcy oraz przyjezdni muszą się jednak liczyć z możliwością wystąpienia utrudnień. - Czasowa organizacja ruchu będzie wprowadzana etapowo w zależności od zaawansowania robót. Projekt przewiduje częściowe zajęcie jezdni. Nie zostaną wytyczone objazdy. W przypadku występowania znacznych utrudnień na drodze ruch będzie sterowany ręcznie - podkreśla Małgorzata Tarnowska z GDDKiA w Warszawie.

Szacowany termin zakończenia wszystkich prac na ul. Białostockiej to koniec maja 2021 r. 

TN

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz parafii


W niedzielę 11 kwietnia parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przeżywa jubileusz 100-lecia istnienia. W uroczystościach udział wzięli: ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda oraz dwaj biskupi pochodzący z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego: Henryk Tomasik i Grzegorz Suchodolski. W Niedzielę Miłosierdzia został poświęcony nowy posoborowy marmurowy ołtarz i ambona.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
 

POLECAMY


Z miłością i męstwem
„Powszechnie mówi się, że czas to pieniądz. A ja wam mówię: czas to miłość!” - słowa Prymasa Tysiąclecia - podobnie jak całe „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jego autorstwa - nie straciły na znaczeniu. Wręcz przeciwnie!
więcej »
Odkryj swoją wartość
Moja książka jest dla każdego, kto mając już dość tego całego pędu świata, jego masek i udawania, pragnie od życia czegoś więcej - zauważa Damian Krawczykowski, autor książki „Selfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartość”.
więcej »
 

SONDA

 

Tydzień Biblijny jest dla mnie...

okazją do częstszej lektury słowa Bożego

szansą doceniania aktualności treści Pisma Świętego

sposobnością refleksji nad Bożą mądrością i wszechmocą

to czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR