25 lutego 2021 r. Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Pogoda: Siedlce

Numer 8
25-03 marca 2021r.

menu

NEWS

W materiałach formacyjnych dla kół różańcowych: Koronka 10 cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wspólna akcja

22 lutego 2021 r.

Pełnowartościowy posiłek codziennie

35 seniorów z miasta Siedlce w styczniu i lutym otrzymuje bezpłatny obiad. Niesamodzielne, wymagające opieki osoby powyżej 60 roku życia - dzięki akcji ph. Pełnowartościowy posiłek codziennie - może liczyć na pełnowartościowy posiłek z dowozem do miejsca zamieszkania.

Akcja to efekt współpracy firmy Cargill, Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach.
Pomysł projektu zrodził się podczas konferencji Rady Krajowej Cargill Cares złożonej z pracowników Cargill. Chcieli oni pomóc osobom najbardziej zagrożonym zarażeniem Covid-19, ale też wesprzeć lokalną gastronomię. Jedna z fabryk firmy, produkująca pasze dla zwierząt od 26 lat, zlokalizowana jest właśnie na terenie Siedlec. Poprzednio pracownicy siedleckiego zakładu firmy angażowali się już, remontując klasy w szkołach w Czuryłach, Hermanowie i Mordach oraz sale w domach dziecka. Nigdy jednak wcześniej nie stworzyli akcji dożywiania najstarszych, i jednocześnie znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, osób.
- Cargill wspiera społeczności lokalne, angażując się w ich rozwój ekonomiczny przez partnerstwo i darowizny w połączeniu z wolontariatem pracowników. Zapewnia korporacyjne wsparcie dla wybranych krajowych organizacji non-profit i pozarządowych, w których Cargill prowadzi działalność biznesową. Wspiera partnerów pracujących w głównych obszarach bezpieczeństwa żywnościowego, żywienia i zrównoważonego rozwoju. Ponadto Cargill sponsoruje grupy kierowane przez pracowników, zwane Radami Cargill Cares, które starają się rozpoznawać kwestie ważne dla mieszkańców, budować efektywne relacje z liderami społeczności i pracować nad poprawą standardów życia oraz promowaniem dynamicznych, stabilnych społeczności - mówi Dariusz Omelaniuk, regionalny kierownik sprzedaży w Cargill.
Wsparcie Cargill w akcji polega na przekazaniu środków pieniężnych do Zakładu Aktywności Zawodowej, gdzie firma zleciła i opłaciła posiłki dla seniorów oraz ich dowóz do osób w okresie trwania akcji.
Wytypowaniem uczestników projektu zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach.
Seniorzy otrzymują od poniedziałku do czwartku obiad jednodaniowy (na przemian zupa i drugie danie), a w piątek obiad składający się z dwóch dań. Przygotowaniem i dostarczeniem posiłków zajmuje się Zakład Aktywności Zawodowej CDS w Siedlcach. Akcja trwa od 7 stycznia do 26 lutego br.
- ZAZ działa na terenie Siedlec i jednocześnie umożliwia rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Osoby te, dzięki terapii zajęciowej, są w stanie pracować, mogą podjąć zatrudnienie w Zakładzie i tym samym uzyskać niezbędne umiejętności i doświadczenie przed wejściem na otwarty rynek pracy. Mogą tu również znaleźć zatrudnienie osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, które nie uczestniczyły w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej, w szczególności te, które zostały skierowane do pracy przez powiatowe urzędy pracy - tłumaczy Aleksandra Gallus, z-ca kierownika ZAZ.

Anna Nowińska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 28 lutego odbędzie się kolejny, 52 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...
Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.
więcej »
Wystawa na 100-lecie parafii
Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowało wystawę pt. „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest”.
więcej »
Za wstawiennictwem św. Józefa
Jan Paweł II nabożeństwo, jakie mamy do św. Józefa, określał mianem kontynuacji czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Jezus.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR