25 lutego 2021 r. Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Pogoda: Siedlce

Numer 8
25-03 marca 2021r.

menu

NEWS

W materiałach formacyjnych dla kół różańcowych: Koronka 10 cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Drogi krzyżowe z chórami

19 lutego 2021 r.

Czas refleksji i wdzięczności

W skupieniu, bez pośpiechu, trafiając prosto do duszy i serca. Nabożeństwa Drogi krzyżowej z towarzyszeniem parafialnych chórów odbywać się będą w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim w każdy piątek.

W czasie Wielkiego Postu w parafii odbywają się dwie Drogi krzyżowe: o 16.00 i 17.30. I właśnie to drugie nabożeństwo, o późniejszej godzinie, prowadzone jest przez chóry parafialne: Scholę Świętego Mikołaja oraz chór kameralny Veritatis pod kierownictwem organisty Zdzisława Frydrychowskiego.

Podczas Drogi krzyżowej w tradycyjne słowne rozważania wplecione są muzyka i śpiew na żywo. Uczestnicy modlitwy słyszą pieśnią wielkopostne, takie jak m.in.: „Stabat Mater Dolorosa”, „Rozmyślajmy dziś” czy „Króla wznoszą się znamiona”.

Przygotowaniu tegorocznych rozważań towarzyszył zamysł, by stały się one formą odpowiedzi na sytuacje i problemy współczesnego świata. Nie zabraknie więc słów skłaniających do refleksji w dobie pandemii, wyrażenia wdzięczności za to, co trudne, podejmowania życiowych decyzji w perspektywie drogi do Boga czy dzielenia się miłością. - Dzisiejszy świat często jest bardzo głośny i przepełniony słowem, nie zawsze tym wartościowym. Przygotowywane przez nas rozważania Drogi krzyżowej, wplecione w piękne słowa pieśni wielkopostnych, pozwalają na wyciszenie i usłyszenie tego, co najważniejsze - podkreślają chórzyści zaangażowani w przeprowadzenie nabożeństw.

- Przygotowanie piątkowych Dróg krzyżowych, jak i czynny udział w nich, sami chórzyści traktują jako wewnętrzne rekolekcje. Dzięki tym cotygodniowym nabożeństwom lepiej przeżywają też czas postu - zauważa Z. Frydrychowski. - Dlatego nie przerywamy zapoczątkowanej kilka lat temu tradycji, tylko kultywujemy ją z nowymi pomysłami. Ten sposób rozważań Drogi krzyżowej pozwala bowiem odkryć na nowo i przeżyć głębiej tajemnicę męki Chrystusa - tłumaczy.

W skupieniu, bez pośpiechu, trafiając prosto do duszy i serca. Tak prowadzone Drogi krzyżowe będą odbywać się w każdy piątek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych, by móc trafić do jak największej liczby osób, fragmenty nabożeństw będą publikowane również w mediach społecznościowych.

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 28 lutego odbędzie się kolejny, 52 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...
Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.
więcej »
Wystawa na 100-lecie parafii
Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowało wystawę pt. „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest”.
więcej »
Za wstawiennictwem św. Józefa
Jan Paweł II nabożeństwo, jakie mamy do św. Józefa, określał mianem kontynuacji czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Jezus.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR