25 lutego 2021 r. Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Pogoda: Siedlce

Numer 8
25-03 marca 2021r.

menu

NEWS

W materiałach formacyjnych dla kół różańcowych: Koronka 10 cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

BIAŁA PODL.

18 lutego 2021 r.

Serialowy Maliniak będzie miał pomnik

Aktor Roman Kłosowski będzie miał w mieście swój pomnik. Jest on Honorowym Obywatelem Miasta i Honorowym Członkiem Koła Bialczan. I to właśnie najstarsze stowarzyszenie działające w Białej Podlaskiej wystąpiło z pomysłem budowy pomnika.

Na razie wiadomo, że powstanie komitet społeczny, który będzie nadzorował zbiórkę funduszy na ten cel, a realizacje projektu honorowym patronatem objął prezydent Michał Litwiniuk. Takie decyzje zapadły podczas spotkania, które odbyło się 15 lutego. Po rozmowach z konserwatorem zabytków Janem Maraśkiewiczem zaproponowano, by pomnik urodzonego w Białej Podlaskiej aktora i reżysera stanął na pl. Wolności. Miałby go wykonać prof. Grzegorz Maślewski, rzeźbiarz, którego dziełem jest m.in. ławeczka Józefa Ignacego Kraszewskiego. Plan jest taki, aby pomnik odsłonić we wrześniu 2022 roku, podczas uroczystości 100. rocznicy powstania Koła Bialczan.

R. Kłosowski - znany m.in. jak serialowy Maliniak z „Czterdziestolatka - urodził się 14 lutego 1929 r. Ukończył w Białej Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego. W 2008 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Białej Podlaskiej. Aktor był też Honorowym Członkiem Koła Bialczan. W 2015 r. otrzymał nagrodę Anny z Sanguszków Radziwiłłowej. R. Kłosowki został również odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 28 lutego odbędzie się kolejny, 52 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...
Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.
więcej »
Wystawa na 100-lecie parafii
Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowało wystawę pt. „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest”.
więcej »
Za wstawiennictwem św. Józefa
Jan Paweł II nabożeństwo, jakie mamy do św. Józefa, określał mianem kontynuacji czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Jezus.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR