25 lutego 2021 r. Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Pogoda: Siedlce

Numer 8
25-03 marca 2021r.

menu

NEWS

W materiałach formacyjnych dla kół różańcowych: Koronka 10 cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Z obrad sesji

13 lutego 2021 r.

Podwyżka dla strażaków

Rada gminy Siedlce jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie wyższego ekwiwalentu pieniężnego za udział w działaniach ratowniczych członków ochotniczej straży pożarnej.

Z propozycją zmiany wystąpił wójt Henryk Brodowski. Jak tłumaczył, dotychczasowy ekwiwalent dla strażaków wynosił 16 zł za godzinę akcji, 10 zł za szkolenie. I o ile stawka za nie może zostać na tym samym poziomie, o tyle konieczna jest zmiana wynagrodzenia za jedną godzinę pracy strażaków podczas akcji. - Druhom ciągle przybywa obowiązków, dysponują sprzętem, dzięki któremu mogą uczestniczyć w wielu akcjach ratunkowych. Straż jest wielką pomocą w gminie. Na dodatek teraz, gdy ruszają szczepienia dla seniorów, to właśnie oni będą zaangażowani w dowożenie ludzi starszych do punktów medycznych. Poza tym ochotników ubywa, nie ma już tylu młodych chętnych do wstępowania w szeregi straży. Proszę sobie wyobrazić akcje ratunkowe i gaśnicze teraz, zimą, przy dużym mrozie. Wydaje się więc, że ta podwyżka w wysokości 2 zł, choć naprawdę symboliczna, po prostu się strażakom należy - tłumaczył radnym włodarz.

Uchwałę skomentował także przewodniczący Andrzej Rymuza. - Zmiana stawki niewielka, ale zawsze to jakiś gest w stosunku do druhów. Z rozmów ze strażakami wiem, że sami, z potrzeby serca, wiele dokładają do swojej służby. Doposażają siebie, strażnice, nie liczą czasu i pracy nie tylko podczas akcji, ale i w różnych czynach społecznych. Trzeba mieć na uwadze, że dzięki druhom w gminie wiele się dzieje. Całym sercem popieram tę uchwałę, naszych strażaków należy wspierać i jak najlepiej traktować - podkreślił.

IZU

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 28 lutego odbędzie się kolejny, 52 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...
Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.
więcej »
Wystawa na 100-lecie parafii
Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowało wystawę pt. „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest”.
więcej »
Za wstawiennictwem św. Józefa
Jan Paweł II nabożeństwo, jakie mamy do św. Józefa, określał mianem kontynuacji czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Jezus.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR