25 lutego 2021 r. Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Pogoda: Siedlce

Numer 8
25-03 marca 2021r.

menu

NEWS

W materiałach formacyjnych dla kół różańcowych: Koronka 10 cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Wilga

12 lutego 2021 r.

Będzie rondo

Za dwa lata ma być gotowy projekt budowy ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 z wojewódzką 801. Władze gminy Wilga od lat zabiegają o przebudowę skrzyżowania, na którym dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń.

Taka decyzja zapadła podczas zorganizowanego z inicjatywy senator Marii Koc spotkania władz samorządowych z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Tylko w tej kadencji rada gminy przyjęły dwie uchwały intencyjne, które następnie przekazano do wielu instytucji oraz osób mogących wesprzeć podjęte działania. W trakcie odbywającego się w 2 lutego w urzędzie gminy spotkania ustalono, że nowe skrzyżowanie w Wildze powstanie dzięki wspólnemu wysiłkowi GDDKiA oraz MZDW. Do czasu budowy ronda zostaną zastosowane doraźne rozwiązania. Maja one w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo kierowców. - To była bardzo dobra rozmowa. Merytoryczna i konkretna. GDDKiA oraz MZDW podpiszą porozumienie w sprawie współpracy dotyczącej budowy ronda na skrzyżowaniu. Ponieważ ruch pojazdów jest dużo większy na drodze wojewódzkiej, projekt ronda wykona MZDW. Potrwa to wraz z uzgodnieniami ok. dwóch lat. Zaraz potem inwestycja zostanie wykonana. Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za konstruktywną rozmowę i konkretne decyzje - podsumowała wyniki obrad senator M. Koc.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 28 lutego odbędzie się kolejny, 52 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...
Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.
więcej »
Wystawa na 100-lecie parafii
Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowało wystawę pt. „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest”.
więcej »
Za wstawiennictwem św. Józefa
Jan Paweł II nabożeństwo, jakie mamy do św. Józefa, określał mianem kontynuacji czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Jezus.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR