15 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Paweł, Izydor, Aleksander

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Parysów

11 stycznia 2021 r.

Według nowych zasad

Od 1 lutego mieszkańcy opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzrasta do 23 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość.

Kwota ta dotyczy jednak tylko gospodarstw, w których odpady są segregowane. Jeśli odpady nie będą segregowane do kasy urzędu trzeba będzie wnieść opłatę w wysokości 69,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca. Właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady mogą liczyć na ulgę w wysokości 3 zł od mieszkańca. Aby z niej skorzystać do końca stycznia w urzędzie gminy należy złożyć nową deklarację, której wzór można znaleźć m.in. na stronie internetowej urzędu (www.parysow.pl w zakładce „gospodarka odpadami komunalnymi”). Wypełniony dokument można dostarczyć osobiście w formie papierowej do siedziby urzędu gminy, wysyłać pocztą tradycyjną lub złożyć w formie elektronicznej przez epuap. Jak informują urzędnicy w bieżącym roku na terenie miasta i gminy nie będą prowadzone objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych, opon samochodowych oraz odpadów elektrycznych i elektronicznych. Wszystkie tego typu odpady można przekazywać do zlokalizowanego przy ul. Garwolińskiej Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR