15 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Paweł, Izydor, Aleksander

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Krzywda

3 stycznia 2021 r.

Przyjęli plan finansowy gminy

Podczas odbywającej się w ostatnim tygodniu ubiegłego roku sesji, radni gminy przyjęli budżet na 2021 r. Blisko 22 mln zł pochłoną wydatki związane z prowadzeniem siedmiu szkół.

Zgodnie z założeniami dochody gminy powinny zamknąć się na poziomie ponad 59,8 mln zł, zaś zaplanowane wydatki wyniosą blisko 62,5 mln zł. Najwięcej pieniędzy - bo aż blisko 22 mln zł pochłoną wydatki związane z prowadzeniem siedmiu szkół. Blisko 14 mln zł pokryje tzw. subwencja oświatowa, resztę gmina dołoży ze swojego budżetu. Sporo środków finansowych zostanie wydanych na dokończenie trwających już inwestycji. Na liście tej znajduje się m.in.: zagospodarowanie budynku dworca kolejowego oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Krzywdzie. W tegorocznym planie finansowym zabezpieczono również prawie 1,6 mln zł na współfinansowana przez Unię Europejską termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. 300 tys. zł gmina dołoży do zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Podosiu a 730 tys. zł na pierwszą edycję funduszu sołeckiego. Poza tym dzięki wsparciu z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, gmina zamierza wybudować place zabaw i siłownie zewnętrzne. Obiekty tego typu mają powstać w Radoryżu Kościelnym, Podosiu, Szczałbie i Krzywdzie. Część pieniędzy pochłonie także przebudowa i modernizacja dróg. Jak podkreśla włodarz gminy Krzysztof Warda przyjęty budżet będzie zapewne w ciągu roku poddawany poprawkom bowiem samorząd czeka na ogłoszenie kilku decyzji o przyznaniu środków z zewnętrznych źródeł finansowania, w tym m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR