15 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Paweł, Izydor, Aleksander

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Stanin

7 stycznia 2021 r.

Na miarę okręgówki

Już w lutym mają rozpocząć się pierwsze prace przy gruntownej modernizacji boiska piłkarskiego w Kosutach w gminie Stanin. Ma ono spełniać wszystkie wymagania PZPN, by można było rozgrywać na nim mecze ligi okręgowej.

Już w lutym mają rozpocząć się pierwsze prace przy gruntownej modernizacji boiska piłkarskiego w Kosutach. Na wartą ponad 1,3 mln zł inwestycję władzom gminy udało się pozyskać przeszło 640 tys. zł dofinansowania z ministerstwa sportu. Nowe boisko będzie miało przede wszystkim większe pole gry (105 x 65m) i powiększone strefy wybiegowe. Za bramkami zostaną zainstalowane piłkochwyty, zaś po stronie wschodniej będzie usytuowana strefa kibica z dwiema trybunami dla 182 kibiców, którą od płyty boiska oddzieli panelowe ogrodzenie z górnym pochwytem o wysokości 1,2 m. Zawodnicy rezerwowi oraz sztab szkoleniowy drużyn zasiądą w specjalnie przygotowanych dla nich dwóch zadaszonych kabinach. Każda z nich pomieści 14 osób. Zadaszona kabina będzie również zainstalowana dla opieki medycznej. W ramach projektu wykonane zostanie także utwardzenie terenu z kostki brukowej. Obiekt będzie również wyposażony w automatyczny system nawodnienia płyty boiska i zraszacze, instalację odwodnieniowo-drenażową oraz oświetlony za pomocą latarni solarno-wiatrowych. Powierzchnia całkowita nowo budowanego obiektu wyniesie 29,6 tys. m². 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR