15 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Paweł, Izydor, Aleksander

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

RYKI

2 stycznia 2021 r.

Spacer online śladem Orlika

​Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach wraz z kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej stworzyło wyjątkowy film. Produkcja opowiada o życiu mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.

Dzięki przekazowi audiowizualnemu widzowie mogą się przenieść do miejsc związanych z postacią lokalnego bohatera. Sceny były kręcone w Zalesiu, miejscu urodzin dowódcy 15 Pułku Piechoty „Wilków” AK, a także na terenie miejskiego parku i w izbie pamięci znajdującej się w ryckim pałacu. - Sceny kręciliśmy też przy krzyżu na stadionie w Rykach, gdzie po rozstrzelaniu zostali pochowani żołnierze „Orlika”, i w Piotrówku, w miejscu zastrzelenia naszego bohatera - wyjaśnia narrator filmu, prezes ryckiego koła ŚZŻAK Mariusz Pawlak. Dokument powstał w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, którego MGCK po raz kolejny jest beneficjentem. Produkcja zastąpiła za względów bezpieczeństwa epidemiologicznego praktykowane w poprzednim roku spotkania z historią lokalną. - Nie chcieliśmy rezygnować z poznawania naszej najbliższej okolicy i postanowiliśmy zaprosić mieszkańców do udziału w spotkaniach w rzeczywistości internetowej - tłumaczy dyrektor MGCK Donata Jurzysta-Łukasiak. Film można obejrzeć na stronach: mgck.ryki.pl oraz niepodlegla.ryki.pl.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR