23 października 2020 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 43
22-28 października 2020r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Przybywa zarażonych

13 października 2020 r.

W czerwonej strefie

Od soboty cały powiat włodawski został objęty czerwoną strefą. W związku z tym wprowadzono szereg ograniczeń, m.in. w większości placówek oświatowych lekcje odbywają się online.

Jednym z ognisk wirusa w fazie rozwojowej jest włodawskie hospicjum, gdzie potwierdzono obecność Covid-19 u siedmiu osób: lekarza, pielęgniarki, dwóch salowych, psychologa i dwóch pacjentów. Drugie ognisko znajduje się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce. Tam wirusa wykryto o u czterech osób. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie zarażonych jest 14 osób, a na oddziale geriatrycznym włodawskiego szpitala - 24.

Z powodu koronawirusa w większości placówek oświatowych lekcje odbywają się online. Zamknięte są również miejskie przedszkola nr 1, nr 2 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. W systemie stacjonarnym funkcjonują Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Miejskie Przedszkole Integracyjne.

W związku z decyzją sanepidu o poddaniu kwarantannie części pracowników starostwa sprawy urzędowe można załatwiać zdalnie, m.in. poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (E-PUAP). Kontaktować można się drogą telefoniczną (nr tel. 82-57-25-690), pocztową (al. Piłsudskiego 24, 22-200 Włodawa), mailową (starostwo@powiat.włodawa.pl) i poprzez stronę internetową urzędu: www.powiatwlodawski.pl. Podobnie załatwiane są sprawy w urzędzie miejskim, który mieści się przy al. J. Piłsudskiego 41 (nr tel. 82-57-21-444, 82-57-21 555, e-mail: info@wlodawa.eu, www.wlodawa.eu). Działa również biuro interesanta.

W swoim cotygodniowym vlogu burmistrz Wiesław Muszyński prosił o zachowanie reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. - Stosujmy dystans, dezynfekcję, maseczkę - apelował, informując jednocześnie, że epidemia nie przeszkodziła w realizacji inwestycji na terenie miasta, m.in. w części rynku, na promenadzie nadbużańskiej, w parku i przy cerkwi. Bez opóźnień realizowana jest również modernizacja budynku po byłej jednostce wojskowej dla potrzeb Powiatowego Centrum Usług Społecznych, którą prowadzi starostwo.

  

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Internetowa telewizja


10 października bp Grzegorz Suchodolski dokonał poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Odpowiedzialnym za dzieło jest ks. Paweł Broński. Patronem studia wybrany został bł. Carlo Acutis zwany „influencerem Boga”. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Strażnicy Kościoła


4 października pod hasłem „Strażnicy Kościoła” odbyła się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Poprzedził ją dzień skupienia w pratulińskim domu pielgrzyma.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Organowe Matinée
Niedziela, 25 października, o 12.00, Organowe Matinée w kościele pw. Trójcy Świętej w Żeliszewie.
więcej »
To jest twój czas!
Pod tym hasłem 29 października, już po raz piąty, odbędzie się Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 25 października odbędzie się kolejny, 48 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Niezłomny, waleczny, ufający
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim papieżem i niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka, miłośnika kremówek, umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu.
więcej »
Widziała więcej
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej…
więcej »
 

SONDA

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla mnie...

wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa w ich intencji

okazja do refleksji nad przemijaniem życia

przypomnienie, że moją ojczyzną jest niebo

sposobność do spotkania z rodziną

dni pamięci o wszystkich moich dobrodziejachLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR