30 października 2020 r. Imieniny obchodzą: Zenobii, Edmunda, Przemysława

Pogoda: Siedlce

Numer 44
29-04 listopada 2020r.

menu

NEWS

Jak możemy pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym? Odpowiedź w bieżącym wydaniu ECHA! Polecamy lekturę...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Komentarze

 
 

Zwierzenie kontrolowane

7 października 2020 r.

Nie tylko w obronie swobód

Siedlce wpisują się w ogólnopolską akcję sprzeciwu wobec działań rządu, wyrażanych w formie stanowionego prawa oraz zachowań jego obecnych i byłych przedstawicieli” - informuje polityk, organizator lokalnego antyrządowego protestu „W obronie swobód obywatelskich i polskiego rolnictwa - Zakończyć plandemię”.

Najpierw próbowałam tę plandemię rozkminić. Oczywiście pierwsza myśl to skojarzenie z pandemią. Ale po co się zaplątało to „l”? Może ma coś sugerować? Wszak łatwo w tym słowie jakiś tajemniczy a skuteczny plan D wydzielić. I może nas on - tak pyk! - od pandemii wyzwoli? Ci, którzy domyślają się, że ostatecznie sięgnęłam po rozkminkę do sieci, mają absolutną rację. Dlatego podzielę się z nimi tym, co w tejże sieci znalazłam. Otóż „«plandemia» to globalny spisek mający na celu wprowadzenie dyktatury rządu światowego”. A plandemiści to osobnicy, którzy powołując się na konstytucję (brawo! - jakiż to wzrost zainteresowania tym dokumentem spowodowała „reżimowa” władza), protestują przeciwko covidowym obostrzeniom. Przeciwko „szmatom” i przeciwko „kagańcom” przez zastraszone koronawirusem pospólstwo zwanym maseczkami.

Zorganizowany niedawno w Warszawie protoplasta siedleckiego buntu epatował hasłami: „Maseczki to tresura”, „Zrzućcie kagańce”, „Włącz myślenie - Zdejmij maskę”, „WHO - samo zło”, „COVID to oszustwo”, „Rząd pod sąd”, „Nigdy więcej zdalnego nauczania!”, „Pandemia to światowy spisek przeciwko ludności”, „Stop pandemii”, „NIE dla drugiego zamknięcia gospodarki”. W zasadzie to ja się z tymi protestantami zgadzam. Słowo. Jestem nie tylko za jak najrychlejszym przegonieniem zarazy oraz powrotem uczniów i studentów do ich instytucji, ale nawet przeciwko drugiemu zamknięciu gospodarki. Sęk w tym, że wcale nie mam pojęcia, jak to można zrobić. Protestanci pewnie wiedzą, skoro tak naciskają. No to niech to zrobią. Tylko niech najpierw powiedzą, jaki mają w tej materii plan. Oczywiście - plan bez demii.

Póki co to sytuacja jest taka, że zaraza dopada nawet koronasceptyków. Więc dobrze by było, żeby antycovidowcy dokładniej przyjrzeli się rzeczywistości. W tym celu niechże się gremialnie udadzą do szpitala i tam - choćby przez te godziny przeznaczone na protest - pomogą personelowi w opiece nad chorymi.

A swoją drogą - to można się pogubić. Jak nie krzyk o obostrzenia, to obwinianie rządu za wzrost zachorowań. A może, szanowni buntownicy, dobrze byłoby też popatrzeć na siebie. Czyli na mądrali (płci obojga - ma się rozumieć), którzy w publicznych miejscach ostentacyjnie demonstrują wolne od „kagańca” twarze. A kiedy słyszę te przechwałki, jak to się zarazy nic a nic nie boją, to mam ochotę grzmotnąć takiego grzmota i uświadomić go, że niekoniecznie o niego tu idzie. Że to jego bliźni się boi. Bo jest osłabiony, bo ma jakąś chorobę, która w zetknięciu z koronawirusem spowoduje nieszczęście. Ale co najmądrzejszym po takim tłumaczeniu? Dla nich to wszystko ściema, żadnej zarazy nie ma. 

Ziemia też jest płaska. A Księżyc z sera jest.

Anna Wolańska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Internetowa telewizja


10 października bp Grzegorz Suchodolski dokonał poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Odpowiedzialnym za dzieło jest ks. Paweł Broński. Patronem studia wybrany został bł. Carlo Acutis zwany „influencerem Boga”. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Strażnicy Kościoła


4 października pod hasłem „Strażnicy Kościoła” odbyła się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Poprzedził ją dzień skupienia w pratulińskim domu pielgrzyma.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Organowe Matinée
Niedziela, 8 listopada, o 12.00, Organowe Matinée w kościele w Mariańskim Porzeczu.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Niezłomny, waleczny, ufający
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim papieżem i niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka, miłośnika kremówek, umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu.
więcej »
Widziała więcej
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej…
więcej »
 

SONDA

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla mnie...

wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa w ich intencji

okazja do refleksji nad przemijaniem życia

przypomnienie, że moją ojczyzną jest niebo

sposobność do spotkania z rodziną

dni pamięci o wszystkich moich dobrodziejachLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR