25 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Pogoda: Siedlce

Numer 39
24-30 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

ŁOSICE

13 września 2020 r.

O zdrowie dla Olka

Niespełna roczny Oluś, syn policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, potrzebuje pomocy. Chłopczyk jest po czwartym cyklu wyniszczającej chemioterapii.

Kolejne zabiegi spowodowały, że wszystkiego musi się uczyć od początku, co wymaga żmudnej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Olek wraz ze swoim bratem bliźniakiem przyszli na świat w sierpniu 2019 r. Obaj byli zdrowi prawidłowo się rozwijali. Nic nie zapowiadało, że zaledwie kilka miesięcy później rodzice usłyszą tak trudną do zaakceptowania diagnozę. - Podczas rutynowego badania USG główki Oleczka pani doktor zauważyła coś niepokojącego. Od razu otrzymaliśmy skierowanie do szpitala im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie na oddział neurochirurgii. Tam już wszystko potoczyło się błyskawicznie. Najpierw tomografia, później rezonans magnetyczny. Po badaniach przyszedł pan profesor i powiedział, iż syn ma ogromnego guza o wielkości 6 cm w prawej komorze mózgu… i że potrzebna jest pilna operacja ratująca jego życie - opowiadają Paulina i Andrzej Jasińscy, rodzice Olusia.

 

Druzgocąca diagnoza

6 maja lekarzom udało się wyciąć ⅓ guza oraz pobrać materiał do badania histopatologicznego. Chłopczyk stracił bardzo dużo krwi i przeciwnik okazał się znacznie trudniejszy do wycięcia niż zakładano. - Wiedzieliśmy, że jest bardzo źle. Jednak najgorsze dopiero było przed nami. Po dwóch dniach przyszedł wynik i kolejny cios: rak splotu naczyniówkowego w najgorszym stopniu złośliwości. Byliśmy przerażeni. Ja w szpitalu, a mąż w domu z drugim synkiem - mówi pani Paulina.

 

Walka o normalne dzieciństwo

Olek przebywał na oddziale intensywnej terapii i nabierał sił. Kolejna operacja odbyła się 11 maja trwała jeszcze dłużej niż pierwsza. Po prawie dziewięciu godzinach lekarze poinformowali, że udało się wyciąć guza w całości. Dziecko zostało przetransportowane do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam zdecydowano o zastosowaniu chemioterapii. Ta jednak ma mnóstwo skutków ubocznych. - Po drodze mieliśmy zakażenie dojścia centralnego. Długie leczenie antybiotykami nie przynosiło poprawy. Syn musiał przejść kolejne zabiegi operacyjne: najpierw usunięcie, a następnie ponowne założenie wkłucia - dodają rodzice. - Oddział szpitalny stał się naszym drugim domem. Tęsknimy za życiem sprzed diagnozy, ale wiemy, że musimy zrobić wszystko, by Oluś był zdrowy, miał normalne dzieciństwo i mógł bawić się ze swoim bratem. Oprócz skutków chemioterapii walczymy z powrotem do sprawności sprzed operacji. Synek musi wszystkiego uczyć się od początku. Niestety, na rehabilitację oraz wizyty u specjalistów potrzebne są duże nakłady finansowe - przyznają.

 

Proszenie nie jest łatwe

P. i A. Jasińscy podkreślają, że proszenie o wsparcie, szczególnie finansowe, nie jest dla nich łatwe. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że na dłuższą metę bez pomocy ludzi o dobrym sercu, po prostu sobie nie poradzą. - Zwracamy się o wsparcie finansowe oraz modlitwę, które przyczynią się do tego, by nasz Oluś mógł wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem - proszą rodzice.


Możemy pomóc Olkowi, dokonując wpłaty na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”:

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: „2708 pomoc dla Olusia Jasińskiego”

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spotkanie środowisk twórczych


22 września Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach był miejscem inauguracji działalności Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji twórców kultury sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele w Kotuniu. Program spotkania w DPT obejmował m.in. prelekcje i koncert. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
Nie ma czasu na nudę
Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR