25 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Pogoda: Siedlce

Numer 39
24-30 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Bezpieczniej i sprawniej

12 września 2020 r.

Wiadukt coraz bliżej

W połowie przyszłego roku ma być gotowa koncepcja dwupoziomowego wiaduktu w Terespolu. Powstanie on na linii kolejowej Warszawa - Terespol i drodze wojewódzkiej nr 698 w kierunku Siedlec.

Przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Wojska Polskiego do najbezpieczniejszych nie należy. Ruchliwa droga wojewódzka krzyżuje się z siedmioma torami kolejowymi, w tym linią łączącą Terespol z Warszawą oraz prowadzącą do stacji rozrządowej Kobylany, która obsługuje ruch towarowy. Długość przejazdu to 68 m.

- Wiadukt całkowicie wyeliminuje ryzyko kolizji w ruchu drogowym i kolejowym oraz usprawni system komunikacji w tym miejscu - zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe, które zamierzają zlikwidować przejazd i wybudować wiadukt. Spółka już ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowego skrzyżowania bezkolizyjnego w Terespolu. Koncepcja ma określić warunki techniczne i wskazać możliwe warianty budowy, a konkretnie ustalić grunty, które trzeba byłoby kupić bądź wywłaszczyć. Oceniany będzie też wpływ inwestycji na środowisko naturalne.

Dokumentacja uwzględni również poziom hałasu, a także miejsca tzw. możliwych konfliktów społecznych. Wykonawca ma również przeprowadzić konsultacje społeczne z mieszkańcami Terespola. W planach jest spotkanie i przekazanie ankiety.

Koncepcja pozwoli także na podanie przybliżonej wartości budowy wiaduktu. - Sam koszt opracowania koncepcji to ok. 180 tys. zł. Koncepcja powinna być gotowa do końca drugiego kwartału 2021 r. - zapowiada M. Siemieniec, dodając, iż to pierwszy etap wspólnej inwestycji PLK, województwa lubelskiego oraz miasta Terespol.

Uzupełnieniem prowadzonej na stacji modernizacji będzie rozbudowa stacji o dziesięć torów. - Zapewni to lepsze przygotowana do obsługi dłuższych i cięższych pociągów. Przejście graniczne przyjmie więcej pociągów towarowych, co oznacza większe możliwości wymiany handlowej pomiędzy Europą i Azją - zapowiada rzecznik PKP PLK.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spotkanie środowisk twórczych


22 września Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach był miejscem inauguracji działalności Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji twórców kultury sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele w Kotuniu. Program spotkania w DPT obejmował m.in. prelekcje i koncert. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
Nie ma czasu na nudę
Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR