7 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Konrad, Kajetan

Pogoda: Siedlce

Numer 32
06-12 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W numerze - relacje z wyjścia poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Małpi gaj na nowo

31 lipca 2020 r.

Spacer na wysokościach

Ku końcowi zmierzają prace nad utworzeniem parku rekreacyjno- edukacyjnego przy ul. Zamkowej w Białej Podlaskiej. Obiekt wygląda zachęcająco.

Teren zwany przez bialczan małpim gajem znów cieszy oko i zyskuje na funkcjonalności. Z racji swojej lokalizacji stanie się niewątpliwą wizytówką miasta.

Uwagę przechodniów zwraca przede wszystkim ścieżka spacerowa wśród koron drzew, która została zbudowana na specjalnej metalowej konstrukcji. Jej powierzchnię i balustrady wykonano z drewna. Najwyższe punkty trasy zlokalizowano 11 m nad ziemią. Do balustrady przymocowano budki dla ptaków. Przez park będzie przebiegać także trasa spacerowo-rowerowa. Kolejną atrakcją ma być plac zabaw wyposażony w akcesoria wykonane z drewna (m.in. drewniane koniki oraz dziki). Dzieciom spodoba się także ogród edukacyjny z wieloma gatunkami roślin i hotelem dla owadów. Nie zabraknie też miejsca do wspinaczki, platformy widokowej oraz tablic informacyjno-edukacyjnych. W niedalekiej przyszłości będzie można tu organizować zajęcia na temat ptaków i owadów.

Zagospodarowanie małpiego gaju wpisuje się w większy projekt dotyczący wykorzystania walorów przyrodniczych rzeki Krzny do celów turystycznych i edukacyjnych. Obiekt ma być oświetlony i stale monitorowany. Zostanie obsadzony wieloma krzewami, drzewkami i roślinami ozdobnymi. Realizacja całego projektu, który dotyczy zaadaptowania terenów przy Krznie, potrwa do 2022 r. Plan zakłada utworzenie aż 55 różnych obiektów. Na tej liście są m.in. letni pawilon edukacyjny, dwie platformy widokowe oraz wiata do obserwacji migrujących ptaków. Powstanie też 11-kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa od Porosiuk do Białki.

Pomysł zagospodarowania terenów nad Krzną pojawił się już za prezydentury Andrzeja Czapskiego. Szczegóły dopracowano podczas kadencji Dariusza Stefaniuka. Realizacją zajął się obecny prezydent Michał Litwiniuk.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymi na szlaku


W niedzielę, 2 sierpnia, po porannej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego na pątniczy szlak wyruszyli z Siedlec uczestnicy 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z powodu epidemii tegoroczne pielgrzymowanie ma formę sztafety - każdego dnia w pielgrzymce uczestniczy po dziesięć osób. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Teściowie z nieba rodem


W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Ponad 23 artystów
Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” w Sarnakach to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia, a zakończy w niedzielę 9 sierpnia.
więcej »
Klasyka w Rykach
9 sierpnia, o 16.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na koncert „Klasyka w Rykach” realizowany w ramach projektu „Wolność jest w nas”.
więcej »
Festiwal kapel ludowych
W niedzielę 9 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje po raz 14 Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. Do udziału w imprezie zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Podążać za Papieżem Polakiem
Nasz rodak znany był z zamiłowania do podróżowania. Ale zanim jako papież okrążał glob ziemski, niosąc Dobra Nowinę, swe kroki stawiał na rodzimej ziemi, podziwiając jej piękno.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR