15 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 33
13-19 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze: cykl artykułów poświęconych 100 rocznicy cudu nad Wisłą. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Święto policji

20 lipca 2020 r.

Na straży ładu i bezpieczeństwa

24 lipca 1919 r. powołano do istnienia polską Policję Państwową. Od kilku lat w rocznicę tego wydarzenie funkcjonariusze w całym kraju obchodzą swoje święto.

Ze uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego tegoroczne święto osób stojących na straży naszego bezpieczeństwa oraz na co dzień pilnujący porządku publicznego ma nieco skromniejszy charakter.

W Parczewie uroczysty apel, w trakcie którego 22 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, miał miejsce 16 lipca w siedzibie komendy powiatowej policji. Gośćmi wydarzenia byli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, burmistrz Parczewa Paweł Kędracki oraz starosta parczewski Jerzy Maśluch.

 

Służba to zaszczyt

 - Dla nas policjantów to szczególne wyróżnienie, że mamy przywilej, by pomagać społeczeństwu - mówił do zebranych szef parczewskich policjantów insp. Krzysztof Kozyra. Dziękując swoim podwładnym za sumienne wykonywanie obowiązków, profesjonalizm i poświęcenie, komendant wspomniał także o ich najbliższych, którzy niemal każdego dnia doświadczają różnych niedogodności i trudów wynikających z pełnionej przez członków ich rodzin służby.

 Z kolei wicewojewoda lubelski gratulując policjantom awansów zauważył jak wiele przeszkód muszą w ostatnich tygodniach przezwyciężać polscy policjanci. - Dziękuję za wasze działania szczególnie w dobie pandemii, za kontrole tych, którzy przybywali do nas zza granicy oraz za zabezpieczenie kwarantanny na naszym terenie (…). Życzę, by służba na rzecz drugiego człowieka dawała Państwu satysfakcję i dumę - podkreślił wicewojewoda R. Gmitruczuk. 

 

Awanse

Również w czwartek 16 lipca miała miejsce uroczysta zbiórka funkcjonariuszy z powiatu ryckiego. Zebranych w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Rykach powitał insp. Kazimierz Kula. W imieniu własnym i swojego zastępcy mł. insp. Jacka Figla podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym ryckiej komendy za codzienną rzetelną i ofiarną pracę oraz wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z kolei w Łukowie obchody Święta Policji miały miejsce 17 lipca. Przybyłych do siedziby KPP gości oraz pracowników jednostki powitał komendant powiatowy policji nadkom. Leszek Misiak. W trakcie piątkowego spotkania uroczyste ślubowanie złożyło troje nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy, którzy w ostatnich dniach zasili szeregi łukowskiej policji. Tego dnia akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało aż 60 mundurowych. W okolicznościowym przemówieniu komendant L. Misiak zapewnił nowych policjantów o tym, że zawsze mogą liczyć na wsparcie przełożonych i pomoc ze strony starszych kolegów. Ponadto gratulując wszystkim awansów podziękował za ogromny trud, zaangażowanie w codzienną służbę oraz nieustannie niesioną pomoc mieszkańcom powiatu łukowskiego. Obecny rok jest wyjątkowy również dla komendanta łukowskiej jednostki, bowiem rozkazem komendanta głównego policji z dniem 24 lipca nadkom. L. Misiak otrzymał w korpusie oficerów starszych awans na stopień podinspektora. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pod Siedlcami w Wiśniewie


Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych na dobre wpisał się w krajobraz gminy Wiśniew. Dopisała pogoda i nie zawiodła publiczność. W biesiadzie ludowej, której w tym roku przewodziła kapela podwórkowa Z kopyta, i wspaniałej zabawie nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa. [fot. J. Mazurek]

FOTOGALERIA

Przed obliczem Matki


14 sierpnia, o 4.00, reprezentanci Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej zgromadzili się przed świątynią w Mirowie, by w jednej grupie, niosąc grupowe znaczki i intencje wszystkich pielgrzymów, wejść na Jasną Górę. Pielgrzymi zameldowali się w Kaplicy Cudownego Obrazu o 5.50, następnie uczestniczyli w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i złożyli intencje pielgrzymów duchowych. Pątnikom towarzyszyli biskupi siedleccy. [fot. Piotr Rudko]

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Rodzinna niedziela
16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się „Rodzinna niedziela”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną czegoś więcej w małżeństwie.
więcej »
Dożynki w Rykach
W niedzielę 23 sierpnia w Rykach odbędą się dożynki gminne. Wzorem lat ubiegłych mają one bardzo ciekawy program. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o 12.00.
więcej »
Oranżeria 2020
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na 25 Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia, ma być m.in. transmitowana na żywo w Telewizji Radzyń.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Miriam z Nazaretu
Maryja z wiarą przyjęła Boże orędzie, które zmieniło całkowicie nie tylko jej życie, ale także bieg historii świata.
więcej »
 

SONDA

 

Polski sierpień

to miesiąc rocznic patriotycznych;

w tym roku świętujemy szczególną rocznicę - 100-lecie cudu nad Wisłą;

wspominamy powstanie warszawskie i wszystkich poległych w walce o wolną ojczyznę;

to czas pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych;

miesiąc jak każdy inny.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR