12 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu naszego tygodnika - jak zginał ks. Franciszek Blachnicki?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Region

29 czerwca 2020 r.

Szpital na plusie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, jako jedyna spośród podległych urzędowi marszałkowskiemu województwa lubelskiego placówek medycznych, uzyskała dodatni wynik finansowy za ubiegły.

Jak podkreśla dyrektor placówki Adam Chodziński, ponad 200 tys. zysku, jakie osiągnął szpital w zeszłym roku, to przede wszystkim zasługa całego personelu oraz osób i instytucji współpracujących ze szpitalem. - Dla partnerów handlowych, którzy są naszymi dostawcami, jesteśmy od wielu lat bardzo wiarygodnym kontrahentem. Dzięki dodatniemu wynikowi finansowemu udaje się nam wynegocjować korzystne ceny na wiele medykamentów, co z kolei przekłada się na niższe koszty w porównaniu do tych, jakie mają inne szpitale w regionie. Ponadto prowadzimy różnego rodzaju działalności. Przykładem może być otwarta niedawno jadłodajnia. Poza pieniędzmi z dzierżawy miejsca otrzymujemy też pewien procent od jej obrotów. Na terenie naszej placówki działa także cieszący się dużym zainteresowaniem hotel - dodaje A. Chodziński. Bialski szpital stawia także na inwestycje. Pod koniec roku pierwszych pacjentów przyjmie powstający właśnie od podstaw oddział onkologii. W 2019 r. w szpitalu hospitalizowano ponad 33 tys. pacjentów. W placówce udzielono także ponad 137 tys. porad. Sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności rada społeczna placówki jednogłośnie przyjęła podczas posiedzenia, które odbyło się 15 czerwca. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR