12 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu naszego tygodnika - jak zginał ks. Franciszek Blachnicki?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Strumień pieniędzy na różne zadania

19 czerwca 2020 r.

Współpraca na piątkę

Ponad 71 mln zł otrzymał powiat garwoliński w ramach tarczy finansowej. Z tej formy pomocy państwa skorzystało 538 firm zatrudniających przeszło 3,3 tys. pracowników.

Z kolei w ramach tarczy antykryzysowej rozdysponowano 39 mln zł. Do końca roku w Miętnem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy, na co powiat dostał 1 mln zł. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej z udziałem senator Marii Koc, wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego i starosty Mirosława Walickiego, którą zorganizowano w garwolińskim starostwie. Jak podkreślano, od dwóch lat współpraca na linii samorząd powiatu - ministerstwo i wojewoda układa się bardzo dobrze, o czym świadczyć może chociażby znaczna ilość środków finansowych spływających do ziemi garwolińskiej z różnych instytucji rządowych.

Senator M. Koc zwróciła uwagę na determinację samorządów powiatu garwolińskiego i kozienickiego w kwestii budowy przeprawy mostowej na rzece Wiśle. Szacowany koszt budowy mostu to 650 mln zł, a przygotowania dokumentacji to ponad 29 mln zł, z czego 23 mln zł zostaną sfinansowane z programu Mosty dla Regionów. Realizacja inwestycji nabiera tempa, dzięki staraniom m.in. senator M. Koc i podpisanej 7 czerwca umowie. Wydarzenie to zaszczycił swoją obecnością prezydent Andrzej Duda, podkreślając wagę takich właśnie projektów.

Wicewojewoda S. Dąbrowski mówił o tarczy finansowej i antykryzysowej, które wspomagają polskich przedsiębiorców borykających się ze skutkami gospodarczymi epidemii koronawirusa. - Można śmiało powiedzieć, że w województwie mazowieckim wsparcie to przekroczy 10 mld zł. Mam nadzieję, że miejsca pracy zostaną utrzymane, a rozwój tych zakładów będzie postępował - powiedział S. Dąbrowski. W ramach tarczy finansowej rozdysponowano w powiecie 71, 8 mln zł, z których skorzystało 538 firm zatrudniających 3 tys. 375 pracowników. Z kolei w ramach tarczy antykryzysowej przyznano ponad 39 mln zł.

Więcej w bieżącym wydaniu EK.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR