12 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu naszego tygodnika - jak zginał ks. Franciszek Blachnicki?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Woda zbiera śmiertelne żniwo

19 czerwca 2020 r.

Słońce nie zwalnia od myślenia

Coraz dłuższe dni, ładna pogoda oraz wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób coraz chętniej korzysta z kąpieli. Niestety, brawura i brak wyobraźni stają się przyczyną wielu tragedii.

Początek ubiegłotygodniowego długiego weekendu skończył się tragicznie dla dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego. W czwartek 11 czerwca do Okuninki nad Jezioro Białe przyjechała na odpoczynek grupa przyjaciół. Po południu wszyscy postanowili wejść do wody, a następnie po kilkuminutowej kąpieli udać się na posiłek do jednego z punktów gastronomicznych. Z wcześniejszych ustaleń wyłamał się jednak 27-letni mężczyzna, który zadecydował się zostać na plaży. Kiedy po powrocie znajomi nie zastali na brzegu swojego kolegi, zaczęli go szukać. W pewnej chwili ktoś zauważył nieprzytomnego 27-latka dryfującego po tafli wody. Mimo długiej akcji reanimacyjnej prowadzonej przez załogę karetki pogotowia ratunkowego życia mężczyzny nie udało się uratować. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec województwa mazowieckiego wcześniej spożywał alkohol.

Kolejna tragedia miała miejsce tego samego dnia w miejscowości Białka w powiecie parczewskim. W godzinach popołudniowych z Jeziora Bialskiego wyciągnięto nieprzytomnego 55-latka. Mężczyzna, który wraz z rodziną wypoczywał nad wodą, po dłuższym okresie przebywania na słońcu postanowił się ochłodzić. Świadkowie zdarzenia widzieli, jak w pewnej chwili zanurkował, nie wynurzając się przez dłuższy czas. Wyciągniętego po kilku minutach spod tafli wody mieszkańca Mazowsza - mimo trwającej blisko godzinę reanimacji - również nie udało się uratować. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR