12 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu naszego tygodnika - jak zginał ks. Franciszek Blachnicki?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

16 czerwca 2020 r.

Maryja niewiastą Eucharystii

To hasło tegorocznej, 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, która w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, będzie miała wyjątkowy charakter.

15 czerwca w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim w Siedlcach odbyła się konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia. Jak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę?

Zasady tegorocznego pielgrzymowania zostały oparte na wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, który zezwolił na pielgrzymowanie, ale pod pewnymi warunkami. Na pielgrzymi szlak mogą wyruszyć zdrowe osoby w wieku 18-60 lat. Każdy pielgrzym będzie odpowiedzialny za prowiant dla siebie i ma być ubrany w kamizelkę odblaskową z napisem „reprezentacja 40 Podlaskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę”. Pątnicy będą zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowania odstępu od siebie przynajmniej 2 m.

- Pielgrzymka w tym roku będzie wyglądała nieco inaczej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni - podkreślił ks. Paweł Bielecki, kierownik pielgrzymki. - Pielgrzymować będą tylko reprezentanci poszczególnych 26 grup z diecezji siedleckiej. Pielgrzymi zaniosą intencje ze swoich grup, dekanatów i całej diecezji do Jasnogórskiej Pani. A sama pielgrzymka będzie miała formę sztafety. Jedynie dziesięć osób w trakcie dnia będzie podążało w stronę Jasnej Góry, a wieczorem osoby te będą autem wracały do domów - wyjaśnił duszpasterz. - Oznacza to również, że nikt nie będzie nocował na trasie - dodał.

Delegaci poszczególnych grup wyruszają na pielgrzymi szlak po porannej Mszy św. z punktu A do punktu B, a następnie powrócą do domów. Nazajutrz pielgrzymowanie rozpoczyna kolejna delegacja wyznaczonej grupy, która przyjeżdża na miejsce wymarszu. Łącznie pielgrzymować będzie 17 grup pielgrzymkowych z kolumny siedleckiej i bialskiej.

Hasło tegorocznej pielgrzymki „Maryja niewiastą Eucharystii” nawiązuje do Roku Eucharystii. - Maryja daje nam Jezusa, jest nazywana Współodkupicielką. Z Nią chcemy zgłębiać tajemnicę Mszy św., aby jak najlepiej ją przeżywać i najowocniej w niej uczestniczyć - wyjaśniał kapłan.

Więcej w papierowym wydaniu "EK"

Monika Król

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR