28 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pilawa

21 maja 2020 r.

Dworzec na deskach projektantów

Rozpoczęte trzy lata temu działania zmierzające do przebudowy dworca kolejowego w Pilawie wreszcie zaczęły być realizowane. Szczegółowy projekt ma powstać do końca tego roku. Prace powinny ruszyć w 2021 r.

Rozmowy na ten temat rozpoczęły się trzy lata temu, kiedy gmina omawiała kwestie zagospodarowania terenu w związku z budową centrum przesiadkowego w Pilawie. - To właśnie wtedy powstała pierwsza koncepcja modernizacji dworca i zagospodarowania przyległych terenów. Zależało nam na tym, by zgrać projektowanie naszego zadania z inwestycją kolejową, dlatego że pewne rzeczy mogą się na siebie nakładać. Był pewien przestój, bo zmieniały się osoby zarządzające, lecz przyszedł moment, gdy prace znowu ruszyły. Wprawdzie obecnie znajdują się w fazie projektowania, ale znaleźliśmy też firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji remontu dworca i przyległego terenu - mówi burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.

W ramach zadania związanego z przebudową dworca obiekt zostanie wyremontowany. Wewnątrz zaplanowano m.in. wymianę budowę sieci i przyłączy sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. Budynek i jego otoczenie staną się przyjazne dla osób poruszających się na wózkach, dzięki modernizacji schodów i pochylni zewnętrznych. Nowe oblicze zyska też teren wokół dworca. Pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, oświetlenie.

Równocześnie prowadzone są prace projektowe związane z budową przy pilawskim dworcu centrum przesiadkowego. To duża inwestycja realizowana przy wsparciu środków unijnych. Wartość zadania z przetargu to niemal 7 mln zł. Władze miasta chcą, by w ramach zadania powstał parking dla 103 samochodów wraz oświetleniem, odwodnieniem, wiata stalowa mieszcząca miejsca postojowe dla rowerów, zadaszony peron autobusowy oraz toalety. Wybudowane zostaną też punkty dla samochodów elektrycznych z możliwością ładowania zarówno ich, jak i rowerów i hulajnóg.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR