28 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kościół

 
 

100-lecie urodzin papieża

13 maja 2020 r.

Święte życie świętego papieża


fot. ARCHIWUM

100 rocznica urodzin Karola Wojtyły to zachęta do spojrzenia poprzez kronikarskie zapiski na cud, jakim było jego święte życie. To także okazja, by przypomnieć sobie niezwykłe wydarzenia - nawrócenia, odzyskane zdrowie, dar potomstwa - które swoją modlitwą wyprosił u Boga św. Jan Paweł II.

Świadectwa osób z całego świata ukazały się w wyjątkowej publikacji „100 cudów na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”. Niech będą zachętą do ufnej modlitwy w naszych potrzebach i wezwaniem do świętości, do której wszyscy jesteśmy zaproszeni. Do beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II wystarczyły dwa dobrze zbadane i niewyjaśnione medycznie uzdrowienia. Ale podobnych zdarzeń naliczono już 250. Pierwszy cud - uznany w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II - dotyczył uzdrowienia siostry Marie Simon-Pierre Normand ze zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego, która podobnie jak papież cierpiała na chorobę Parkinsona. „Cud dokonał się w moim ciele dwa miesiące po śmierci Jana Pawła II. Od razu powróciłam do normalnego życia. Nic mnie już nie spowalnia!” - napisała w swoim świadectwie. Siostra Marie zaznaczyła, że „od chwili, w której zgodziłam się, aby całe zgromadzenie modliło się za wstawiennictwem Jana Pawła II o moje uzdrowienie, wiedziałam, że jeśli prośby zostaną wysłuchane, pójdę tą drogą aż do końca, bez względu na wszystko. Tak, do końca, aby Jan Paweł II uznany został za błogosławionego, a potem też za świętego. Aż do końca dla Kościoła”.

Drugi cud dotyczył pochodzącej z Kostaryki Floribeth Mory Diaz uzdrowionej w niewyjaśniony sposób z tętniaka mózgu. Stało się to 1 maja 2011 r., kilka godzin po beatyfikacji Jana Pawła II przez Benedykta XVI, którą przeżywała ze swoim mężem. „Mąż zawiózł mnie do kościoła, a potem udaliśmy się do centrum naszej dzielnicy, gdzie właśnie odbywała się procesja z Przenajświętszym Sakramentem. Poczułam chłód w całym ciele. Wszyscy z gorącą wiarą prosiliśmy Jana Pawła II, aby pomógł nam modlić się do Pana o pomoc dla mnie. Odeszłam z przekonaniem, że zostałam uzdrowiona” - napisała F. M. Diaz. Kobieta modliła się też przy relikwiach krwi Jana Pawła II. „Sześć miesięcy później poddano mnie kolejnemu badaniu mózgu, które wykazało, że tętniak znikł” - zaznaczyła.

 

Obrońca rodzin

Święty Jan Paweł II bronił życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Pamiętamy jego słowa: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Papież zawsze bronił rodziny budowanej na sakramentalnym małżeństwie mężczyzny i kobiety. Wiele świadectw dotyczy małżeństw, które zmagały się z brakiem potomstwa. A dzięki modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II doczekały się upragnionego dziecka. Tak jak Jolanta i Piotr z Warszawy, którzy po dziesięciu latach nieustannej modlitwy o dar macierzyństwa i ojcostwa podczas spotkania z Janem Pawłem II zostali napełnieni nową nadzieją. „Kiedy okazało się, że możemy podejść i ucałować pierścień i zamienić kilka słów, nie omieszkaliśmy zwierzyć się z naszego pragnienia posiadania potomstwa. Ojcze, powiedziałeś wówczas: »Wszystko będzie dobrze«, a w nas wstąpił nowy duch. I stało się! Na dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia [2003 r.] dowiedzieliśmy się, że będziemy rodzicami”.

Podobnej pomocy doświadczyła pani Maria, która przez wiele lat modliła się wraz z mężem o dzieci. „Mama nakłoniła mnie, bym powiedziała Ojcu Świętemu, że długo czekam na dziecko, ale nie mogę się doczekać. Podczas audiencji w Castel Gandolfo prosiłam Ojca Świętego o błogosławieństwo. Dotknął mojego policzka i powiedział, że Pan Bóg nam wszystkim błogosławi”. Pani Maria szczęśliwie donosiła dwie zagrożone ciąże i jest mamą dwóch córek: Anny i Danuty.

 

Czego najbardziej pragniecie

Równie wzruszająca jest historia pani Felicji z Tczewa, która także postanowiła podziękować papieżowi za dar macierzyństwa. „Po wielu poronieniach oraz po śmierci córeczki - niemowlęcia, wybraliśmy się z mężem do Rzymu. Przed wyjazdem dowiedzieliśmy się o następnej ciąży. […] Dzięki naszemu wujkowi, który jest księdzem, dostąpiliśmy zaszczytu spotkania z Ojcem Świętym. Przed audiencją wujek powiedział nam: »Kiedy Ojciec Święty będzie udzielał wam błogosławieństwa, to pomyślcie, czego najbardziej pragniecie«. Oczywiście prosiliśmy o przyjście na świat upragnionego dziecka, które zostało poczęte”. Ich marzenie się spełniło, pani Felicja urodziła zdrową córeczkę.

 

Lekarze powtarzali, że to cud

Nie tylko dar potomstwa, ale uzdrowienia ciała i nawrócenia duchowe są owocem modlitw za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Niezwykłej pomocy świętego papieża doświadczyli państwo Bogdana i Paweł z Elbląga. W 2005 r. pan Paweł, przebywając w Londynie, doznał wypadku. Jego stan był beznadziejny. Powiadomiono żonę, aby mogła pożegnać się z mężem. „Lekarze oznajmili, że życie Pawła wisi na włosku, że chory nie nadaje się do transportu. Twierdzili, że jeśli przeżyje, nigdy nie będzie chodził” - napisała pani Bogdana. Całą rodziną modlili się przez wstawiennictwo Jana Pawła II. „Wiedząc, że Jan Paweł II jest bardzo chory, prosiliśmy Boga, by cierpienie Świętego nie poszło na marne, by uratowało Pawła. […] Chodziliśmy pod krzyż papieski do kościoła i błagaliśmy głośno Jana Pawła II, by pomógł Pawłowi. Paweł - podobnie jak Jan Paweł II - powiedział do Maryi: »Jestem twój i zrób ze mną, co zechcesz«. Od następnego dnia zaczął powracać do życia. Lekarze zdumieni powtarzali, że to cud” - podkreśliła pani Bogusława w nadesłanym świadectwie.

 

Jan Paweł II wziął mnie za rękę

Papież miał duży wpływ na młodych, z którymi spotykał się m.in. podczas Światowych Dni Młodzieży. Słowa, jakie do nich kierował, dawały otuchę i pociągały do działania, a zwykłe i szczere zachowania ludzi spotykały się ze spontaniczną reakcją Ojca Świętego. Również oni doświadczyli jego nadzwyczajnej pomocy. Swoim świadectwem podzieliła się Eleonora z Włoch: „Mój »cud« nie mówi o niezwykłym uzdrowieniu, ale o przemianie egzystencji. […] Któregoś kwietniowego wieczoru dotarła do mnie wiadomość, że Papież nie żyje… Traktowałam go zawsze jako urzędnika, natomiast teraz ból ściskał mi serce. Nagle poczułam, że On modlił się również za mnie i że nie byłam sama. […] Tamtej nocy, kiedy stałam w kolejce do bazyliki, przestałam się bać. Otworzyłam drzwi Chrystusowi. Tamtej nocy, kiedy stałam przed »drzwiami do Chrystusa« niezdecydowana, czy zrobić krok naprzód, czy zawrócić, Jan Paweł II wziął mnie za rękę i poprowadził do celu”.


 

MODLITWA O UZDROWIENIE ZA PRZYCZYNĄ ŚW. JANA PAWŁA II

Za przyczyną św. Jana Pawła II uzdrowionych zostało wiele osób. W potrzebie warto zwrócić się do niego o pomoc!

 

Boże, który jesteś Stwórcą człowieka oraz Panem życia i śmierci, bądź uwielbiony! Jeśli jest Twoją wolą, Panie, abym wyzdrowiał, proszę Cię za przyczyną świętego Jana Pawła II o uzdrowienie mnie z tej choroby. Niech Duch Święty, którego otrzymałem w sakramencie chrztu i bierzmowania, pomoże mi przyjąć Twoją świętą wolę. Niech On mnie prowadzi; niech mnie obdarzy męstwem, abym potrafił przyjąć i dźwigać swój krzyż.

Uwielbiam Cię, Panie, za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłeś i ciągle obdarzasz. Chcę wykonać do końca zadanie, jakie mi zleciłeś. Przez zasługi Twojego Syna, który cierpiał na krzyżu, proszę Cię: obdarz mnie zdrowiem ciała i duszy

Amen.

Monika Król

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR