4 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 14
02-08 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Ruszyły prace przy dworcu PKP

21 marca 2020 r.

Jedna z największych inwestycji ostatnich lat

Dzięki unijnemu wsparciu w wysokości ponad 7,7 mln zł rozpoczęła się realizacja drugiego etapu budowy centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Pilawie. To jedna z większych inwestycji ostatnich lat.

Pod koniec stycznia gmina podpisała umowę z wyłonioną w drodze zamówienia publicznego firmą na realizację drugiego etapu pn. „Rozwój mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Pilawie”. Wartość zadania z przetargu to ponad 6,8 mln zł. Ma ono zostać wykonane w formule „zaprojektuj i wybuduj” do końca czwartego kwartału tego roku. Przedsięwzięcie powstanie na podstawie koncepcji, która została przygotowana pod złożenie wniosku unijnego. - W ramach zadania wykonawca już przystąpił do sporządzania dokumentacji. Uzgodni też wszelkie kwestie w tej sprawie z zarządcami sieci biegnących w obrębie projektowanego centrum przesiadkowego - informuje burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.

Prace obejmą wybudowanie parkingu dla 103 samochodów wraz z oświetleniem i odwodnieniem, a także powstanie stalowej wiaty mieszczącej parking rowerowy, zadaszonego peronu autobusowego oraz toalet. W ramach inwestycji przewidziano też punkty ładowania elektrycznych samochodów oraz rowerów, a także hulajnóg. Przed samym dworcem PKP zaprojektowano plac, na którym zostanie posadzona zieleń. Od ul. Al. Wyzwolenia, poprzez Dworcową, do parkingu wykonane zostaną ścieżki rowerowe i chodniki. Teren zostanie oświetlony i odwodniony.

Zadanie będzie realizowane przy współfinansowaniu środkami unijnymi z RPO województwa mazowieckiego. - Nasz wniosek znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej. Na drugi etap przedsięwzięcia otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 7, 7 mln zł - informuje burmistrz.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR