4 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 14
02-08 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Odwołane imprezy, zmiany organizacyjne

19 marca 2020 r.

Do urzędu tylko w pilnej sprawie

W obliczu pandemii koronawirusa zamiera życie kulturalne i towarzyskie. Miasto Międzyrzec Podlaski podejmuje decyzje o zamknięciu obiektów użyteczności publicznej.

Miejski Ośrodek Kultury zrezygnował z organizacji Międzyrzeckiego Jarmarku Wielkanocnego. Podjęto decyzję o przesunięciu na bliżej nieokreślony termin trzech innych planowanych na marzec imprez: „Chorałów dla Templariuszy”, międzynarodowego turnieju break dance „Wschodnia Bitwa vol. 2” oraz przeglądu zespołów rockowych „ROCKwMOK”.

Zawieszona została działalność kina oraz Galerii Es. Odwołano zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. - Nie wiemy, kiedy ponownie będziemy mogli wznowić życie kulturalne i rozrywkowe w mieście. Zachęcamy do korzystania z internetowych zasobów filmowych oferowanych przez wiele portali - mówi Andrzej Marciniuk, dyrektor MOK.

Zamknięto Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim. Odbyło się jednak spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Witkiewicz, które zorganizowano online.

Zamknięta jest również kryta pływalnia i inne obiekty sportowe. Zawieszono kurs autobusu komunikacji miejskiej.

Od 14 marca nieczynne są miejskie targowiska.

Specjalne zasady obowiązują też w urzędzie miasta. - Radzimy mieszkańcom, by przychodzili do magistratu tylko z naprawdę pilną sprawą, której nie można przełożyć na późniejszy termin. Zawieszone zostały wtorkowe przyjęcia interesantów. Bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych. W tym czasie musimy być odpowiedzialni i solidarni - apeluje burmistrz miasta Zbigniew Kot. Płatności należy wnosić w formie bezgotówkowej - przelewem na rachunek bankowy. Obsługę interesantów ograniczono wyłącznie do spraw wymagających osobistego stawiennictwa, tj. wystawienia aktu zgonu, złożenia wniosku lub odbioru dowodu osobistego, stawiennictwa na wezwanie organu lub wymagającego poświadczenia przez organ własnoręczności podpisu na składanym wniosku. Wszystkie pozostałe kwestie załatwiane są telefonicznie i korespondencyjnie za pośrednictwem operatora pocztowego, poczty elektronicznej lub platformy ePUAP.

 

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR