20 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
13-19 lutego 2020r.

menu

NEWS

Eucharystia daje życie - to nasz formacyjny cykl będący odpowiedzią na nowy trzyletni program duszpasterski w Polsce. Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pow. bialski

10 lutego 2020 r.

Zamkną porodówkę

Jeszcze w tym kwartale zostanie zamknięty oddział położniczy w szpitalu powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Taką decyzję zdecydowaną większością głosów podjęto na ostatniej sesji rady powiatu.

Jak podkreślił starosta Mariusz Filipiuk, powody zamknięcia oddziału były przedstawiane wielokrotnie. W ubiegłym roku w szpitalu odebrano 181 porodów a w styczniu tego roku tylko 13. To zdecydowanie za mało aby placówka mogła utrzymać się finansowo. - Jeśli teraz nie podejmiemy odpowiedzialnej decyzji o likwidacji, za rok będziemy musieli pokryć straty rzędu 3 mln zł. To są dla nas bardzo bolesne decyzje, bo nikt nie chciałby niczego likwidować. Należy podkreślić, że pacjentki wybierają szpitale o wyższym stopniu referencyjnym, gdzie czują się bezpieczniej - mówił w trakcie posiedzenia starosta. Zaznaczył też, że sprzęt z porodówki będzie nadal wykorzystywane przez lekarzy personel medyczny szpitalu. - Przecież poradnia ginekologiczna nadal będzie tu funkcjonować, a znajdujący się tam sprzęt będzie nadal służył mieszkańcom regionu - zapewniał M. Filipiuk. Przyjęta uchwała jest jednym z elementów programu naprawczego. Dużym obciążeniem dla finansów placówki był właśnie oddział położniczo-ginekologiczny, który tylko w 2019 r. wygenerował 1,4 mln zł straty. Sam wymóg stałej obecności specjalisty anestezjologa na oddziale to dla szpitala wydatek kilkuset tysięcy złotych rocznie. Do tego dochodzą też koszty niezbędnych remontów, które oszacowano na ok. 1 mln zł.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Zapraszamy na film
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej organizują pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu - Wandą Różycką-Zborowską.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
 

POLECAMY


Nie lękajcie się przebaczać
To książka o Bożym miłosierdziu i spowiedniczej posłudze kapucyna, br. Luisa Dri OFMCap, z której wielokrotnie korzystał papież Franciszek.
więcej »
Pismo Święte bronią
Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.
więcej »
 

SONDA

 

Czy miłości można się nauczyć?

trzeba się uczyć - to zadanie na całe życie

są ludzie niezdolni do okazywania uczuć

najważniejsza jest odpowiedzialność

miłość to nie emocje, ale decyzja i wierność postanowieniom

miłość to najbardziej zakłamane słowo w dzisiejszym świecieLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR