20 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Strażacy mieli pracowity rok

9 lutego 2020 r.

Interweniowali średnio cztery razy dziennie

Strażacy z powiatu garwolińskiego odnotowali w ubiegłym roku 1487 zdarzeń. Najczęściej paliły się budynki mieszkalne. - Statystyki pokazują, że całkowita liczba incydentów zmalała o ok. 200.

Odnotowaliśmy 1487 zdarzeń wymagających interwencji straży pożarnych, z czego 453 pożary, 937 miejscowych zagrożeń i 97 fałszywych alarmów - mówi st. kpt. Tomasz Biernacki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Garwolinie.

Najwięcej, bo 85, było pożarów budynków mieszkalnych, pięć razy paliły się budynki gospodarcze, a 24 - środki transportu. Zdarzały się tez pożary upraw rolnych czy też lasów, ale ich było niewiele. Z danych statystycznych wynika, że najwięcej interwencji zanotowano na terenie miasta Garwolin (206) i w gminie Garwolin, najmniej natomiast w gminach Borowie (55) i Górzno (38). - W działaniach uczestniczą nie tylko zastępy Państwowej Straży Pożarnej, ale jednostki OSP, które mocno nas wspierają podczas wszelkiego typu zdarzeń. Najwięcej razy korzystaliśmy z pomocy jednostki OSP Garwolin. Było to 158 interwencji - dodaje zastępca komendanta.

 

Ratowali nie tylko ludzi

Poza działaniami, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie, strażacy podejmowali też nietypowe akcje związane z ratowaniem zwierząt. Do jednej ze studzienek burzowych w Sobolewie wpadł kot i nie mógł się z niej wydostać. Strażacy zeszli do tej studzienki i wydobyli zwierzę. Więcej pracy mieli podczas wyciągania źrebaka, który wpadł do studni w Miastkowie Kościelnym. - Podjęliśmy działania wspólnie z jednostkami OSP. Było to dosyć trudne przedsięwzięcie, ponieważ należało rozkopać ziemię dookoła studni, wyjąć kilka kręgów i następnie, przy użyciu pasów transportowych i lin oraz ciągnika rolniczego, wyciągnąć zwierzę na powierzchnię. Na szczęście źrebak nie odniósł żadnych obrażeń - informuje kpt. T. Biernacki.

 

Nowy samochód, a niedługo nowa komenda

W ubiegłym roku podpisany został akt notarialny przekazujący przez starostę działkę w garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej na rzecz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, z przeznaczeniem pod budowę nowej siedziby komendy powiatowej. Obecnie trwają prace nad sporządzeniem dokumentacji projektowej. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku wydane zostanie pozwolenie na realizację inwestycji. Budowa nowej komendy finansowana będzie ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Szacuje się, że inwestycja kosztować będzie ponad 15 mln zł. Z kolei w listopadzie 2019 r. komenda otrzymała nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Dziękczynienie za zbiory


8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odbyły się diecezjalne dożynki i odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
Hosanna Młodych
W sobotę 19 września - już po raz drugi - odbędzie się Hosanna Młodych - spotkanie włączające się w Hosanna Festival organizowany w Siedlcach w dniach od 18 do 20 września.
więcej »
Jak wygrać z uzależnieniami?
Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.
więcej »
Hosanna Festival
Przed nami XXVII Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna. Modlitwa, uwielbienie i dużo dobrej muzyki składają się na program kolejnej festiwalowej edycji.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
Dzień Dziedzictwa Lokalnego
20 września, o 14.00, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Lokalnego.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR