27 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Pogoda: Siedlce

Numer 39
24-30 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

IV Przegląd Piosenki Kabaretowo-Biesiadnej

5 lutego 2020 r.

Szpacze Trele-Morele


fot. KGW w Szpakach

1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Inspiracją do zorganizowania imprezy były spotkania pań z lokalnego koła gospodyń wiejskich, które tworzą również zespół ludowy Marysieńki. Panie postanowiły podzielić się swoją pasją śpiewania i zaprosić inne zespoły do siebie. Przy wsparciu wójta gminy Stara Kornica i licznych przyjaciół powstał przegląd piosenki „Szpacze Trele-Morele”.

Muzyka ludowa na żywo

Tegorocznej edycji towarzyszyła dobra zabawa i muzyka ludowa grana i śpiewana na żywo. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku - domowych ciast i innych przysmaków dla wszystkich uczestników spotkania.

Przybyłych gości przywitała Jolanta Grzesiewicz, szefowa koła gospodyń. Na widowni zasiedli m.in.: wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Janina Orzełowska, wójt Kazimierz Hawryluk wraz z przedstawicielami gminy Stara Kornica, proboszcz parafii ks. Sławomir Harasimiuk, naczelnik OSP w Starych Szpakach Adam Jakimiuk oraz przedstawiciele Mazowieckich Izb Rolniczych wraz z przewodniczącą Komisji ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Ewą Szymborską oraz przewodniczącą rady MIR w Łosicach Katarzyną Szymaniuk, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Huszlewa oraz z Nadbużańskiego Stowarzyszenia „Przyjazne Mierzwice”.

 

Wspólna zabawa

Następne godziny należały do 11 zespołów śpiewaczych z Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny, które w tym roku wzięły udział w przeglądzie. Wystąpili Korniczanie, którzy zaśpiewali m.in. „Świeci miesiąc, świeci” i „Jarzębinę”, Mielniczanie z utworem „Do dna chłopcy”, Ale Baby z Berezy - „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź”, Sąsiadeczki z piosenką „Ludowa nutka”, Zakrze śpiewa - „Siedem czerwonych róż”, Jabłoniacy - „Czumbalalajka”, Kapela Podlaska - „Czorne oczka” i Chodów - „Od Chodowa deszcz idzie”. Po raz pierwszy wystąpiły zespoły: amatorski Zespół KGW Polubicze, który zaśpiewał m.in. „W moim ogródeczku” i „Wyszłabym za dziada” oraz zespół ludowy Złote Kłosy z Wyczółek, m.in. z piosenką „Mołdawianka”. Nie mogło zabraknąć występu organizatorek przeglądu. Panie z Marysieniek zaśpiewały m.in. „Pięciu chłopców z albatrosa”.

Przegląd nie miał charakteru konkursowego i wszyscy śpiewacy zostali nagrodzeni pamiątkową statuetką, dyplomem z podziękowaniami oraz koszem ze słodkościami.

Monika Król

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spotkanie środowisk twórczych


22 września Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach był miejscem inauguracji działalności Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji twórców kultury sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele w Kotuniu. Program spotkania w DPT obejmował m.in. prelekcje i koncert. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
Nie ma czasu na nudę
Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.
więcej »
Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR