20 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
13-19 lutego 2020r.

menu

NEWS

Eucharystia daje życie - to nasz formacyjny cykl będący odpowiedzią na nowy trzyletni program duszpasterski w Polsce. Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

IV Przegląd Piosenki Kabaretowo-Biesiadnej

5 lutego 2020 r.

Szpacze Trele-Morele


fot. KGW w Szpakach

1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Inspiracją do zorganizowania imprezy były spotkania pań z lokalnego koła gospodyń wiejskich, które tworzą również zespół ludowy Marysieńki. Panie postanowiły podzielić się swoją pasją śpiewania i zaprosić inne zespoły do siebie. Przy wsparciu wójta gminy Stara Kornica i licznych przyjaciół powstał przegląd piosenki „Szpacze Trele-Morele”.

Muzyka ludowa na żywo

Tegorocznej edycji towarzyszyła dobra zabawa i muzyka ludowa grana i śpiewana na żywo. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku - domowych ciast i innych przysmaków dla wszystkich uczestników spotkania.

Przybyłych gości przywitała Jolanta Grzesiewicz, szefowa koła gospodyń. Na widowni zasiedli m.in.: wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Janina Orzełowska, wójt Kazimierz Hawryluk wraz z przedstawicielami gminy Stara Kornica, proboszcz parafii ks. Sławomir Harasimiuk, naczelnik OSP w Starych Szpakach Adam Jakimiuk oraz przedstawiciele Mazowieckich Izb Rolniczych wraz z przewodniczącą Komisji ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Ewą Szymborską oraz przewodniczącą rady MIR w Łosicach Katarzyną Szymaniuk, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Huszlewa oraz z Nadbużańskiego Stowarzyszenia „Przyjazne Mierzwice”.

 

Wspólna zabawa

Następne godziny należały do 11 zespołów śpiewaczych z Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny, które w tym roku wzięły udział w przeglądzie. Wystąpili Korniczanie, którzy zaśpiewali m.in. „Świeci miesiąc, świeci” i „Jarzębinę”, Mielniczanie z utworem „Do dna chłopcy”, Ale Baby z Berezy - „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź”, Sąsiadeczki z piosenką „Ludowa nutka”, Zakrze śpiewa - „Siedem czerwonych róż”, Jabłoniacy - „Czumbalalajka”, Kapela Podlaska - „Czorne oczka” i Chodów - „Od Chodowa deszcz idzie”. Po raz pierwszy wystąpiły zespoły: amatorski Zespół KGW Polubicze, który zaśpiewał m.in. „W moim ogródeczku” i „Wyszłabym za dziada” oraz zespół ludowy Złote Kłosy z Wyczółek, m.in. z piosenką „Mołdawianka”. Nie mogło zabraknąć występu organizatorek przeglądu. Panie z Marysieniek zaśpiewały m.in. „Pięciu chłopców z albatrosa”.

Przegląd nie miał charakteru konkursowego i wszyscy śpiewacy zostali nagrodzeni pamiątkową statuetką, dyplomem z podziękowaniami oraz koszem ze słodkościami.

Monika Król

Powrót

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Zapraszamy na film
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej organizują pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu - Wandą Różycką-Zborowską.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
 

POLECAMY


Nie lękajcie się przebaczać
To książka o Bożym miłosierdziu i spowiedniczej posłudze kapucyna, br. Luisa Dri OFMCap, z której wielokrotnie korzystał papież Franciszek.
więcej »
Pismo Święte bronią
Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.
więcej »
 

SONDA

 

Czy miłości można się nauczyć?

trzeba się uczyć - to zadanie na całe życie

są ludzie niezdolni do okazywania uczuć

najważniejsza jest odpowiedzialność

miłość to nie emocje, ale decyzja i wierność postanowieniom

miłość to najbardziej zakłamane słowo w dzisiejszym świecie



LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR