25 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Międzynarodowe śpiewanie

10 stycznia 2020 r.

Na wschodnią nutę

25 i 26 stycznia w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza w Terespolu odbędzie się 25 Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich - jedno z największych wydarzeń kulturalno-religijnych w tej części Europy.

Terespolskie kolędowanie ma swój początek w 1996 r. Początkowo była to impreza jednodniowa, na której występowało niewielu wykonawców z regionu. Jednak nowatorska wówczas inicjatywa szybko spotkała się z uznaniem i zyskała rozgłos. Obecnie przesłuchania festiwalowe trwają dwa dni. W imprezie biorą udział zespoły z Polski, Białorusi, Ukrainy, a w tym roku - także z Rosji.

Celem festiwalu jest kultywowanie i pielęgnowanie zwyczajów bożonarodzeniowych oraz prezentacja kolęd charakterystycznych dla tradycji wschodniosłowiańskich ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowego i wielowyznaniowego południowego Podlasia. Spotkanie ma zasięg międzynarodowy i służy wzajemnemu poznaniu dorobku kulturowego, wymianie doświadczeń i integracji środowisk wielokulturowych.

- Jako organizatorzy staramy się, by co roku pojawiały się nowe chóry i zespoły, których publiczność jeszcze nie widziała. I wydaje mi się, że widzowie odwdzięczają nam się tym, iż tak licznie uczestniczą w każdej edycji imprezy. A przyjeżdżają do nas nawet z najdalszych zakątków Polski. Dla nas, organizatorów, to ogromna nagroda i satysfakcja. Cieszymy się, gdyż gościmy na festiwalu blisko 700 osób każdego dnia. Na pewno jest to związane z faktem, iż nasz festiwal jest ciekawy - podkreśla Anna Pietrusik, dyrektor festiwalu.

Podczas dwóch dni przesłuchań wystąpią chóry i zespoły z Polski, a także z Białorusi, Ukrainy, Rosji.

- Festiwal rozpoczęty w 1996 r. jako przegląd chórów kolędniczych, później zmieniający nazwy, formułę, charakteryzujący się różnorodnością wykonawców. Nie zmieniło się jedno: jego serce. To wydarzenie ciągle świadczy o wschodnich tradycjach Bożego Narodzenia - zaznacza Andrzej Boublej, dyrektor artystyczny festiwalu.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Dialog Narodów, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu, urząd miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
Łosickie kolędowanie
W niedzielę 26 stycznia, o 15.00, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury rozpocznie się koncert z cyklu „Łosickie kolędowanie”.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR