25 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

V Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski

10 stycznia 2020 r.

Śladami powstańców

Nocna marszruta śladami powstańców, czuwanie przy ognisku i spotkanie z wielką historią - tak najkrócej można oddać ideę organizowanego od pięciu lat Pieszego Rajdu Powstańczego im ks. Stanisława Brzóski. Zachęcamy do udziału!

Pamięć o bohaterach wciąż żyje… Wyrusz z nami, aby wspólnie odkrywać ślady przeszłości naszego regionu. Poświęć swój czas i siły tym, którzy bez reszty poświęcali się dla naszej ojczyzny. Wyraźmy im w ten sposób naszą wdzięczność i pamięć - w ten sposób organizatorzy tegorocznej edycji rajdu.

 

Po raz piąty

Rajd upamiętniający 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego odbędzie się nocą z 17 na 18 stycznia. Uczestnicy w dwóch grupach wyruszą na szlak z Łukowa i Wiśniewa. Przejdą nocą trasami liczącymi po około 25 km. Punktem docelowym będzie pomnik ks. Stanisława Brzóski w rezerwacie Jata. Organizatorami V Pieszego Rajdu Powstańczego im. ks. Stanisława Brzóski są: Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne ORLIK oraz gmina Łuków, gmina Wiśniew, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Nadleśnictwo Łuków.

 

Warto zmierzyć się z przygodą

Poza dorosłymi w rajdzie mogą brać udział osoby niepełnoletnie – jednak wyłącznie za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego i pod stałą opieką osoby dorosłej. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą zapisywać się osobiście lub on-line. Zapisy dla grup z Łukowa i Wiśniewa potrwają do 14 stycznia. Zgłoszenia będą przyjmowane pod adresem ak.lukow@wp.pl.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli biskup siedlecki Kazimierz Gurda i zarząd główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


Trasa 1 – Łuków: Cmentarz parafialny w Łukowie - grób 22 powstańców styczniowych - rondo J. Dębskiego – Poważe - Zalesie - parking leśny – pomnik ks. S. Brzóski - obóz AK w lesie k. Klimek/w trakcie (ognisko). Powrót: Zimna Woda - pomnik powstańców styczniowych przed kolegiatą łukowską. Orientacyjna długość trasy - ok. 25 km (w obie strony).

Trasa 2 – Wiśniew: pomnik niepodległościowy przed urzędem gminy w Wiśniewie - dęby mroczkowskie - pomnik ks. S. Brzóski - obóz AK w lesie k. Klimek/w trakcie (ognisko oraz miejsce odjazdu autokaru). Orientacyjna długość trasy z Wiśniewa: ok. 25 km.

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
Łosickie kolędowanie
W niedzielę 26 stycznia, o 15.00, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury rozpocznie się koncert z cyklu „Łosickie kolędowanie”.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR