15 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 33
13-19 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze: cykl artykułów poświęconych 100 rocznicy cudu nad Wisłą. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

V Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski

10 stycznia 2020 r.

Śladami powstańców

Nocna marszruta śladami powstańców, czuwanie przy ognisku i spotkanie z wielką historią - tak najkrócej można oddać ideę organizowanego od pięciu lat Pieszego Rajdu Powstańczego im ks. Stanisława Brzóski. Zachęcamy do udziału!

Pamięć o bohaterach wciąż żyje… Wyrusz z nami, aby wspólnie odkrywać ślady przeszłości naszego regionu. Poświęć swój czas i siły tym, którzy bez reszty poświęcali się dla naszej ojczyzny. Wyraźmy im w ten sposób naszą wdzięczność i pamięć - w ten sposób organizatorzy tegorocznej edycji rajdu.

 

Po raz piąty

Rajd upamiętniający 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego odbędzie się nocą z 17 na 18 stycznia. Uczestnicy w dwóch grupach wyruszą na szlak z Łukowa i Wiśniewa. Przejdą nocą trasami liczącymi po około 25 km. Punktem docelowym będzie pomnik ks. Stanisława Brzóski w rezerwacie Jata. Organizatorami V Pieszego Rajdu Powstańczego im. ks. Stanisława Brzóski są: Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne ORLIK oraz gmina Łuków, gmina Wiśniew, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Nadleśnictwo Łuków.

 

Warto zmierzyć się z przygodą

Poza dorosłymi w rajdzie mogą brać udział osoby niepełnoletnie – jednak wyłącznie za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego i pod stałą opieką osoby dorosłej. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą zapisywać się osobiście lub on-line. Zapisy dla grup z Łukowa i Wiśniewa potrwają do 14 stycznia. Zgłoszenia będą przyjmowane pod adresem ak.lukow@wp.pl.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli biskup siedlecki Kazimierz Gurda i zarząd główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


Trasa 1 – Łuków: Cmentarz parafialny w Łukowie - grób 22 powstańców styczniowych - rondo J. Dębskiego – Poważe - Zalesie - parking leśny – pomnik ks. S. Brzóski - obóz AK w lesie k. Klimek/w trakcie (ognisko). Powrót: Zimna Woda - pomnik powstańców styczniowych przed kolegiatą łukowską. Orientacyjna długość trasy - ok. 25 km (w obie strony).

Trasa 2 – Wiśniew: pomnik niepodległościowy przed urzędem gminy w Wiśniewie - dęby mroczkowskie - pomnik ks. S. Brzóski - obóz AK w lesie k. Klimek/w trakcie (ognisko oraz miejsce odjazdu autokaru). Orientacyjna długość trasy z Wiśniewa: ok. 25 km.

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Przed obliczem Matki


14 sierpnia, o 4.00, reprezentanci Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej zgromadzili się przed świątynią w Mirowie, by w jednej grupie, niosąc grupowe znaczki i intencje wszystkich pielgrzymów, wejść na Jasną Górę. Pielgrzymi zameldowali się w Kaplicy Cudownego Obrazu o 5.50, następnie uczestniczyli w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i złożyli intencje pielgrzymów duchowych. Pątnikom towarzyszyli biskupi siedleccy. [fot. Piotr Rudko]

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Rodzinna niedziela
16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się „Rodzinna niedziela”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną czegoś więcej w małżeństwie.
więcej »
Dożynki w Rykach
W niedzielę 23 sierpnia w Rykach odbędą się dożynki gminne. Wzorem lat ubiegłych mają one bardzo ciekawy program. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o 12.00.
więcej »
Oranżeria 2020
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na 25 Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia, ma być m.in. transmitowana na żywo w Telewizji Radzyń.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Miriam z Nazaretu
Maryja z wiarą przyjęła Boże orędzie, które zmieniło całkowicie nie tylko jej życie, ale także bieg historii świata.
więcej »
 

SONDA

 

Polski sierpień

to miesiąc rocznic patriotycznych;

w tym roku świętujemy szczególną rocznicę - 100-lecie cudu nad Wisłą;

wspominamy powstanie warszawskie i wszystkich poległych w walce o wolną ojczyznę;

to czas pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych;

miesiąc jak każdy inny.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR