29 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Pogoda: Siedlce

Numer 5
30-05 lutego 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. o świętach zniesionych w Kościele w Polsce. Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

3 stycznia 2020 r.

Uwierz, że jest i działa

Do udziału w REO, tj. Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy, zaproszeni są wszyscy, którzy naprawdę chcą rozpoznać obecność Pana Jezusa w swoim życiu i otworzyć się na dary Ducha Świętego.

Rekolekcje ewangelizacyjne to cykl spotkań, które odbywać się będą w sanktuarium Krzyża Świętego. Pierwsze, stanowiące niejako punkt wyjścia, zaplanowano na niedzielę 12 stycznia. Rozpocznie je Msza św. o 17.00, po której zainteresowani pogłębieniem życia duchowego wysłuchają katechezy wprowadzającej i otrzymają teksty Pisma Świętego do indywidualnego rozważania w domach. Kolejne odbywać się będą co tydzień i przebiegać będą według stałego schematu. W programie każdego jest modlitwa uwielbienia, katecheza, , świadectwo oraz spotkanie w grupach. Jak zaznacza ks. Andrzej Dziedziul OMI, opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym „Galilea” istniejącej przy parafii Nawrócenia św. Pawła apostoła w Skórcu, katechezy będą prowadzone przez księży z diecezji siedleckiej, a zaproszenie do podzielenia się świadectwem skierowane zostały do osób z różnych wspólnot działających na terenie naszej diecezji.

 

Co mówi do mnie Bóg?

Zachęcając do zainteresowania się propozycja rekolekcji, ks. A. Dziedziul wskazuje dwa główne cele. - REO ukierunkowane są przede wszystkim na spotkanie z Jezusem Chrystusem - osobiste, które powinno dokonać się w życiu każdego człowieka. Kolejny - to świadome otwarcie się na dary Ducha Świętego. Otrzymujemy je w sakramentach świętych, często jednak nie potrafimy ich przyjąć. Nie dowierzamy, że są one na wyciągnięcie ręki, albo też nikt nie pomógł nam w zrozumieniu tego - uzasadnia. Zwraca uwagę, że rekolekcje zakładają również bardziej praktyczne otwarcie się na słowo Boże, w które uczestnicy będą wgłębiali się każdego dnia, przez kilka tygodni. - Zależy nam na tym, by uczestnicy uczyli się słuchać słowa Bożego, aby mogło później przemawiać w zwyczajnej modlitwie, np. w Różańcu. Dzięki temu owocniej można rozważać tajemnice różańcowe. Ostatecznie chodzi nie tylko o samą pobożność, ale by słowo Boże i Duch Święty pomagał nam dokonywać najlepszych wyborów w naszym codziennym życiu - wskazuje ks. Dziedziul. Kolejnym celem rekolekcji odnowy, jest możliwość odkrycia Bożych wezwań do zaangażowania w życie Kościoła czy jego wspólnot. - Chodzi nie tylko o samą refleksje, co mógłbym ewentualnie zrobić, ale o umiejętność rozpoznawania woli Bożej wobec mnie - wyjaśnia.

 

Droga nawrócenia

- Ks. Franciszek Blachnicki mówił, że w tych trudnych czasach Duch Święty daje wiele darów zwyczajnym ludziom. To, co czasami udzielane jest na końcu nawrócenia, teraz otrzymujemy na początku drogi prowadzącej do nawrócenia. Dlaczego? Bo sam Pan Bóg wie, że potrzeba nam szczególnego ubogacenia. Kiedy Duch Święty pobudza serce człowieka, jesteśmy przekonani, że Bóg działa w naszym życiu, że On nas prowadzi. Bez otwarcia się na te łaskę wszystko wydaje się trudne, większość z nas rezygnuje z modlitwy, słuchania słowa Bożego. Nie dowierzamy, że różne dary Ducha Świętego mogą spływać także na nas. Zadaniem Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy jest otworzyć oczy ludziom na te prawdę - zaznacza ks. A. Dziedziul. 

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to...

okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za posługę sióstr i braci zakonnych

czas intensywnej modlitwy o nowe powołania do służby Bogu i ludziom

sposobność do refleksji nad sensem życia

refleksja na temat osobistego zaangażowania w realizacji swojego powołania

czas modlitwy za KościółLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR