27 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Pogoda: Siedlce

Numer 39
24-30 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

3 stycznia 2020 r.

Uwierz, że jest i działa

Do udziału w REO, tj. Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy, zaproszeni są wszyscy, którzy naprawdę chcą rozpoznać obecność Pana Jezusa w swoim życiu i otworzyć się na dary Ducha Świętego.

Rekolekcje ewangelizacyjne to cykl spotkań, które odbywać się będą w sanktuarium Krzyża Świętego. Pierwsze, stanowiące niejako punkt wyjścia, zaplanowano na niedzielę 12 stycznia. Rozpocznie je Msza św. o 17.00, po której zainteresowani pogłębieniem życia duchowego wysłuchają katechezy wprowadzającej i otrzymają teksty Pisma Świętego do indywidualnego rozważania w domach. Kolejne odbywać się będą co tydzień i przebiegać będą według stałego schematu. W programie każdego jest modlitwa uwielbienia, katecheza, , świadectwo oraz spotkanie w grupach. Jak zaznacza ks. Andrzej Dziedziul OMI, opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym „Galilea” istniejącej przy parafii Nawrócenia św. Pawła apostoła w Skórcu, katechezy będą prowadzone przez księży z diecezji siedleckiej, a zaproszenie do podzielenia się świadectwem skierowane zostały do osób z różnych wspólnot działających na terenie naszej diecezji.

 

Co mówi do mnie Bóg?

Zachęcając do zainteresowania się propozycja rekolekcji, ks. A. Dziedziul wskazuje dwa główne cele. - REO ukierunkowane są przede wszystkim na spotkanie z Jezusem Chrystusem - osobiste, które powinno dokonać się w życiu każdego człowieka. Kolejny - to świadome otwarcie się na dary Ducha Świętego. Otrzymujemy je w sakramentach świętych, często jednak nie potrafimy ich przyjąć. Nie dowierzamy, że są one na wyciągnięcie ręki, albo też nikt nie pomógł nam w zrozumieniu tego - uzasadnia. Zwraca uwagę, że rekolekcje zakładają również bardziej praktyczne otwarcie się na słowo Boże, w które uczestnicy będą wgłębiali się każdego dnia, przez kilka tygodni. - Zależy nam na tym, by uczestnicy uczyli się słuchać słowa Bożego, aby mogło później przemawiać w zwyczajnej modlitwie, np. w Różańcu. Dzięki temu owocniej można rozważać tajemnice różańcowe. Ostatecznie chodzi nie tylko o samą pobożność, ale by słowo Boże i Duch Święty pomagał nam dokonywać najlepszych wyborów w naszym codziennym życiu - wskazuje ks. Dziedziul. Kolejnym celem rekolekcji odnowy, jest możliwość odkrycia Bożych wezwań do zaangażowania w życie Kościoła czy jego wspólnot. - Chodzi nie tylko o samą refleksje, co mógłbym ewentualnie zrobić, ale o umiejętność rozpoznawania woli Bożej wobec mnie - wyjaśnia.

 

Droga nawrócenia

- Ks. Franciszek Blachnicki mówił, że w tych trudnych czasach Duch Święty daje wiele darów zwyczajnym ludziom. To, co czasami udzielane jest na końcu nawrócenia, teraz otrzymujemy na początku drogi prowadzącej do nawrócenia. Dlaczego? Bo sam Pan Bóg wie, że potrzeba nam szczególnego ubogacenia. Kiedy Duch Święty pobudza serce człowieka, jesteśmy przekonani, że Bóg działa w naszym życiu, że On nas prowadzi. Bez otwarcia się na te łaskę wszystko wydaje się trudne, większość z nas rezygnuje z modlitwy, słuchania słowa Bożego. Nie dowierzamy, że różne dary Ducha Świętego mogą spływać także na nas. Zadaniem Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy jest otworzyć oczy ludziom na te prawdę - zaznacza ks. A. Dziedziul. 

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spotkanie środowisk twórczych


22 września Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach był miejscem inauguracji działalności Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji twórców kultury sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele w Kotuniu. Program spotkania w DPT obejmował m.in. prelekcje i koncert. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
Nie ma czasu na nudę
Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.
więcej »
Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR