11 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

Kustosz sanktuarium w Woli Gułowskiej zaprasza na uroczystości odpustowe z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - 16 lipca. Centralna Eucharystia rozpocznie się o 12.00

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Zapraszają na spotkania

30 listopada 2019 r.

Czas dla seniora

Włodawski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zachęca do korzystania z zajęć w ramach Centrum Zainteresowań Ambitnych Seniorów. Pierwsze spotkania już się odbyły.

- Przeprowadziliśmy zajęcia z dietetykiem i warsztaty rękodzieła - mówi Magdalena Gryglicka z włodawskiego oddziału PCK, animator klubu seniora. Regularnie odbywają się wykłady z historii. Skorzystać można także z lektoratu z języka angielskiego, zajęć na basenie oraz gimnastyki. - Postaraliśmy się również o sprzęt rehabilitacyjny. Niestety, nie ma zbyt dużego zainteresowania informatyką, a szkoda, bo wiele można byłoby się dowiedzieć. Ale są osoby, które korzystają z wszystkich zajęć - dodaje M. Gryglicka. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest wiek - trzeba mieć ukończone 60 lat. - Zajęcia są bezpłatne i nie ma limitu uczestników. Każdy znajdzie coś dla siebie - podkreśla animatorka. Spotkania odbywają się w budynku przy ul. 11 listopada.

Centra Zainteresowań Ambitnych Seniorów, w skrócie CZAS, to projekt realizowany przez PCK w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020. W całym województwie funkcjonuje 15 takich centrów, które działają w ramach klubów seniora i cieszą się dużą popularnością. Seniorzy mogą przyjść, porozmawiać ze sobą, poczytać lub pograć w gry. Realizowane są różne zajęcia, głównie prozdrowotne, a także edukacyjne, wspólne wyjścia i uroczystości. Skorzystać można z porad psychologa i prawnika.

Seniorzy będą spotykali się do końca 2021 r. Więcej informacji na temat CZAS-u można uzyskać pod nr tel. 82 572-15-75.

 

Joanna Szubstarska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR