4 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Pogoda: Siedlce

Numer 23
04-10 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in. relacja ze święceń nowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dzień Seniora

3 listopada 2019 r.

Patrzą na świat z optymizmem

Gdy zagra muzyka, bawią się na całego, a jeśli trzeba - mądrością i doświadczeniem służą nawet lokalnym władzom. Osoby w jesieni życia z powiatu ryckiego udowadniają, że wciąż są ważną częścią społeczeństwa.

Z myślą o nich Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował Dzień Seniora. Uroczystość zainaugurowała Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela. Po niej uczestnicy przeszli do sali kina „Renesans”, aby wziąć udział w dalszych oficjalnych uroczystościach. Z ust zaproszonych gości padło wiele uprzejmych słów. A najaktywniejsi członkowie związku i jego przyjaciele otrzymali dyplomy i odznaczenia.

Uhonorowanie zasłużonych emerytów i rencistów było w pełni uzasadnione. Wielu z nich zrobiło w ostatnim czasie wiele dla okolicy. Przykładem może być zbiórka pieniędzy na rzecz Szpitala Powiatowego w Rykach. Wolontariusze prowadzili kwesty na terenie całego dekanatu. - Dziękuję wam za to wielkie wsparcie. Nie są ważne zebrane kwoty, ale gest. Te środki na pewno zostaną mądrze wykorzystane - zapewnił Dariusz Szczygielski, starosta rycki.

Przedstawiciele władz docenili też rozległą wiedzę seniorów. - Dzięki waszemu doświadczeniu i wsparciu łatwiej jest nam pracować - zauważył włodarz powiatu. A jego zastępca dostrzegł w osobach 60+ wspaniałe podejście do rozrywki. - Potraficie bawić się na całego i robicie to najpiękniej. Niech młodzi się od was tego uczą - podkreślił Dariusz Cenkiel, wicestarosta.

O tym, że wicestarosta ma rację, świadczyła część artystyczna. W skeczach kabaretowych wystąpiły dwie seniorki: Henryka Pawlak i Bożena Kucharska. Akcent muzyczny zapewnił chór seniora Relaks. Natomiast gościnnie wystąpiły Czerniczanki oraz Zespół Tańca Ludowego „Ryki”.

Popisy estradowe przyjaciół obserwowało dziesiątki widzów. Tak licznemu audytorium podczas Dnia Seniora nie można się dziwić. Rycki związek rencistów i emerytów słynie z długiej tradycji liczącej ponad 40 lat. Obecnie należy do niego 443 członków. - To tutaj dzięki współdziałaniu z władzami miasta i powiatu rozwiązywane są problemy osób starszych, niepełnosprawnych i inwalidów, którzy zasługują na godne życie w społeczeństwie i rodzinie - podkreśla Zofia Flak, przewodnicząca związku.

Aby urozmaicić i uprzyjemnić życie seniorów, organizacja gromadzi uczestników na imprezach okolicznościowych, spotkaniach opłatkowych albo zabiera ich na wycieczki lub turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Chęci do działania jest tak wiele, że seniorzy mają zajęte praktycznie wszystkie tygodnie w roku. W poniedziałki są uczestnikami wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaś w czwartki ćwiczą zdolności wokalne na spotkaniach chóru śpiewaczego Relaks.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święcenia biskupie


1 czerwca, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w siedleckiej katedrze odbyła się uroczystość święceń biskupich ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Głównym szafarzem święceń był bp Kazimierz Gurda, zaś współkonsekratorami: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i biskup radomski Henryk Tomasik. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
Kult Najświętszego Serca Jezusa
Każdego roku polskie świątynie rozbrzmiewają śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co jednak znaczą wezwania tej modlitwy? Jaka jest ich historia? Jakie źródła? Jak się modlić, by ich treść przenikała do głębi naszych serc i przemieniała je na wzór Serca Jezusowego?
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR