18 listopada 2019 r. Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Pogoda: Siedlce

Numer 46
14-20 listopada 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy naszych drogich czytelników do śledzenia cyklu artykułów pt. Zza klauzury. W drugim odcinku - o tym, czym jest adoracja Najświętszego Sakramentu!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Nowoczesny obiekt

29 października 2019 r.

Na miarę wieku


fot. AWAW

Wiszniccy policjanci mają nowy komisariat. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 22 października. Do tej pory funkcjonariusze urzędowali w bardzo starym budynku przy ul. Kościelnej.

- Jego stan był fatalny. Obiekt nie nadawał się do rozbudowy ze względu na zapadające się fundamenty. Już 11 lat temu zaczęliśmy myśleć o tym, jak pomóc tutejszej policji. Najpierw zaproponowaliśmy odstąpienie części budynku, który zajmowała ochotnicza straż pożarna, ale nie spełniał on wymagań jednostki. Potem oferowaliśmy jeszcze inny obiekt. Ostatecznie postanowiliśmy zaproponować działkę, na której można by było wybudować nowy komisariat. O tej decyzji poinformowaliśmy naszych mieszkańców. Nikt nie zgłosił sprzeciwu. Gmina wspomogła budowę także środkami finansowymi. Dzięki wzajemnej współpracy powstał piękny budynek, który idealnie wpisał się w naszą miejscowość. Policja funkcjonuje w Wisznicach, odkąd tylko pamiętam. Wiemy, że funkcjonariusze pełnili tu służbę jeszcze przed II wojną światową - zaznaczył Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Działka podarowana przez gminę ma powierzchnię liczącą ponad 40 arów. Obecnie stanowi już własność Skarbu Państwa.

- Budynek komisariatu ma ponad 600 m². To obiekt administracyjno-biurowy. Mamy tu pomieszczenia biurowe wyposażone w niezbędny sprzęt techniczny, poczekalnię, małą siłownię, węzły sanitarne, pomieszczenie dla służby dyżurnej i pokoje socjalne dla policjantów oraz pracowników cywilnych. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego budowa kosztowała ponad 5 mln zł. Jestem pewny, że w pełni zabezpieczy potrzeby policji pod względem funkcjonalnym i technicznym. Sprawdzi się też od strony właściwej obsługi interesantów. Nowy komisariat na pewno zapewni odpowiednie warunki pracy zatrudnionym tu osobom - podkreślił mł. insp. Grzegorz Pietrusik, komendant miejski policji w Białej Podlaskiej. W wisznickim komisariacie pełni służbę 28 policjantów. Swoim zasięgiem obejmuje on sześć gmin: Łomazy, Rossosz, Wisznice, Sosnówkę, Tuczną i Sławatycze.

 

Miliardy dla służb

- Ogólna powierzchnia obsługiwanego rejonu wynosi ponad 800 km², co stanowi prawie 30% ogólnej powszechni, jaką obsługuje bialska policja. Na tym terenie, z uwagi na dużą powierzchnię i rozdrobnienie zabudowań, policjanci najczęściej odnotowują włamania, kradzieże z włamaniem, czasami z bójki i pobicia oraz wypadki drogowe w związku z przebiegającymi w pobliżu drogą krajową nr 63 i drogą wojewódzką nr 812 - uściślił G. Pietrusik.

W uroczystości otwarcia nowego komisariatu wziął udział Sylwester Tułajew, sekretarz stanu w resorcie spraw wewnętrznych i administracji,

- Takie projekty można realizować dzięki programowi modernizacji służb mundurowych, który będzie trwał do 2020 r. Na policję przeznaczamy w nim aż 6 mld zł. Środki te zostaną przekierowane zarówno na inwestycje budowlane, jak i na zakup nowoczesnego sprzętu oraz wynagrodzenia. Ministerstwo przygotowuje się już do trzeciej edycji programu. Dzięki powyższym inwestycjom i oddanej pracy policjantów Polacy mogą cieszyć się bardzo wysokim poczuciem bezpieczeństwa. Ponad 89% rodaków uważa, że w naszym kraju jest bezpiecznie, a 98% uznaje, że czuje się tak w miejscu, w którym mieszka - podkreślił S. Tułajew.

Nowy komisariat został poświęcony przez katolickiego i prawosławnego kapelana policji. W uroczystościach uczestniczył też dziekan wisznicki ks. kan. Jan Pieńkosz. Obiekt funkcjonuje przy ul. Wygoda 10B.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

III Forum Miłosierdzia


9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Konkurs Pieśni Patriotycznej


13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wystąpiły dzieci i młodzież z terenu diecezji siedleckiej. Koncert był bardzo zróżnicowany, śpiewali soliści, ale nie zabrakło też wieloosobowych chórów i zespołów. Uczestnikom towarzyszyły również instrumenty, była gitara, skrzypce a nawet akordeon. Wszystkich połączył duch patriotyzmu i pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach po raz trzeci odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Duchowy prezent św. Mikołaja
Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.
więcej »
Widzę i reaguję
Grupa społecznych instruktorów młodzieżowych PCK Włodawa zaprasza dzieci i młodzież do udziału w spotkaniu edukacyjnym „Widzę, reaguję”. Odbędzie się ono 21 listopada, o 10.30, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego we Włodawie.
więcej »
 

POLECAMY


Szlakiem kontrowersji
Jezuita o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, duszpasterz i rekolekcjonista, przez ponad 30 lat był misjonarzem w Syrii i na Bliskim Wschodzie. O objawieniach, jakie miały miejsce we wspólnocie Sióstr Służebnic Eucharystii w japońskim mieście Akita, opowiedział po odbyciu kilku duszpasterskich wypraw do tego egzotycznego kraju.
więcej »
Święte patrzenie
Kontemplacja Chrystusa i świata stworzonego przez Boga ma przemieniającą i uzdrawiającą moc - uświęca nasze patrzenie.
więcej »
Żniwo wielkie
Z uczciwością i w prostocie swe misyjne powołania podjęli dwaj karmelici bosi: br. Marceli Szlósarczyk i br. Ryszard Żak. Drogi wyznaczone przez Boga powiodły ich z południa Polski, znad rzeki Raby, nad jezioro Tanganika, do Burundi i Rwandy.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących;

uświadomienia sobie, że bieda ma różne oblicza;

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem;

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem;

naukę, że czasem mniej znaczy więcej.LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR