3 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara

Pogoda: Siedlce

Numer 23
04-10 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in. relacja ze święceń nowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Nowoczesny obiekt

29 października 2019 r.

Na miarę wieku


fot. AWAW

Wiszniccy policjanci mają nowy komisariat. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 22 października. Do tej pory funkcjonariusze urzędowali w bardzo starym budynku przy ul. Kościelnej.

- Jego stan był fatalny. Obiekt nie nadawał się do rozbudowy ze względu na zapadające się fundamenty. Już 11 lat temu zaczęliśmy myśleć o tym, jak pomóc tutejszej policji. Najpierw zaproponowaliśmy odstąpienie części budynku, który zajmowała ochotnicza straż pożarna, ale nie spełniał on wymagań jednostki. Potem oferowaliśmy jeszcze inny obiekt. Ostatecznie postanowiliśmy zaproponować działkę, na której można by było wybudować nowy komisariat. O tej decyzji poinformowaliśmy naszych mieszkańców. Nikt nie zgłosił sprzeciwu. Gmina wspomogła budowę także środkami finansowymi. Dzięki wzajemnej współpracy powstał piękny budynek, który idealnie wpisał się w naszą miejscowość. Policja funkcjonuje w Wisznicach, odkąd tylko pamiętam. Wiemy, że funkcjonariusze pełnili tu służbę jeszcze przed II wojną światową - zaznaczył Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Działka podarowana przez gminę ma powierzchnię liczącą ponad 40 arów. Obecnie stanowi już własność Skarbu Państwa.

- Budynek komisariatu ma ponad 600 m². To obiekt administracyjno-biurowy. Mamy tu pomieszczenia biurowe wyposażone w niezbędny sprzęt techniczny, poczekalnię, małą siłownię, węzły sanitarne, pomieszczenie dla służby dyżurnej i pokoje socjalne dla policjantów oraz pracowników cywilnych. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego budowa kosztowała ponad 5 mln zł. Jestem pewny, że w pełni zabezpieczy potrzeby policji pod względem funkcjonalnym i technicznym. Sprawdzi się też od strony właściwej obsługi interesantów. Nowy komisariat na pewno zapewni odpowiednie warunki pracy zatrudnionym tu osobom - podkreślił mł. insp. Grzegorz Pietrusik, komendant miejski policji w Białej Podlaskiej. W wisznickim komisariacie pełni służbę 28 policjantów. Swoim zasięgiem obejmuje on sześć gmin: Łomazy, Rossosz, Wisznice, Sosnówkę, Tuczną i Sławatycze.

 

Miliardy dla służb

- Ogólna powierzchnia obsługiwanego rejonu wynosi ponad 800 km², co stanowi prawie 30% ogólnej powszechni, jaką obsługuje bialska policja. Na tym terenie, z uwagi na dużą powierzchnię i rozdrobnienie zabudowań, policjanci najczęściej odnotowują włamania, kradzieże z włamaniem, czasami z bójki i pobicia oraz wypadki drogowe w związku z przebiegającymi w pobliżu drogą krajową nr 63 i drogą wojewódzką nr 812 - uściślił G. Pietrusik.

W uroczystości otwarcia nowego komisariatu wziął udział Sylwester Tułajew, sekretarz stanu w resorcie spraw wewnętrznych i administracji,

- Takie projekty można realizować dzięki programowi modernizacji służb mundurowych, który będzie trwał do 2020 r. Na policję przeznaczamy w nim aż 6 mld zł. Środki te zostaną przekierowane zarówno na inwestycje budowlane, jak i na zakup nowoczesnego sprzętu oraz wynagrodzenia. Ministerstwo przygotowuje się już do trzeciej edycji programu. Dzięki powyższym inwestycjom i oddanej pracy policjantów Polacy mogą cieszyć się bardzo wysokim poczuciem bezpieczeństwa. Ponad 89% rodaków uważa, że w naszym kraju jest bezpiecznie, a 98% uznaje, że czuje się tak w miejscu, w którym mieszka - podkreślił S. Tułajew.

Nowy komisariat został poświęcony przez katolickiego i prawosławnego kapelana policji. W uroczystościach uczestniczył też dziekan wisznicki ks. kan. Jan Pieńkosz. Obiekt funkcjonuje przy ul. Wygoda 10B.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święcenia biskupie


1 czerwca, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w siedleckiej katedrze odbyła się uroczystość święceń biskupich ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Głównym szafarzem święceń był bp Kazimierz Gurda, zaś współkonsekratorami: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i biskup radomski Henryk Tomasik. [fot. ks. M. Weresa]

FOTOGALERIA

Radość całego Kościoła


Dziękuję za łaskę powołania, za wybranie, które trwa; które nie wyczerpuje się w tym, co „wczoraj”, ale - jak prawdziwa miłość - otwarte jest na i „dziś”, i na „jutro” - zapewnił bp Grzegorz Suchodolski na zakończenie uroczystości święceń biskupich.

PATRONAT "ECHO"


Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
Kult Najświętszego Serca Jezusa
Każdego roku polskie świątynie rozbrzmiewają śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co jednak znaczą wezwania tej modlitwy? Jaka jest ich historia? Jakie źródła? Jak się modlić, by ich treść przenikała do głębi naszych serc i przemieniała je na wzór Serca Jezusowego?
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR