4 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Pogoda: Siedlce

Numer 23
04-10 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in. relacja ze święceń nowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dofinansowanie dla szpitala

7 października 2019 r.

Będzie nowy sprzęt

Do budżetu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie trafiło 2 mln zł. Pochodzące z rezerwy ogólnej kancelarii prezesa rady ministrów pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego tomografu i mammografu.

Symboliczny czek z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka odebrał 1 października starosta powiatu łukowskiego Dariusz Szustek. - To bardzo ważny szpital, który jest znakomicie prowadzony przez powiat łukowski. Dzięki pomocy Piotra Patkowskiego z kancelarii prezesa rady ministrów udało się pozyskać 2 mln zł na zakup mammografu i tomografu. To będzie bardzo ważne wsparcie dla mieszkańców powiatu łukowskiego i wszystkich pacjentów szpitala - podkreślił wojewoda P. Czarnek. - Każdy szpital powiatowy jest niezwykle ważny. Szpital w Łukowie słynie z bardzo dobrej diagnostyki i z bardzo dobrego leczenia, ze znakomitego prowadzenia kobiet ciężarnych, jest tam skoordynowana opieka nad kobietami w ciąży. Z Łukowa mamy tylko i wyłącznie dobre przekazy, co do jakości świadczenia usług medycznych - dodał wojewoda.

Program „Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży na II lub III poziomie opieki perinatalnej (KOC II/III)” szpital realizuje od 1 stycznia 2017 r. Celem świadczenia jest zapewnienie pacjentkom skoordynowanej opieki obejmującej specjalistyczne poradnictwo ambulatoryjne, poród i opiekę nad noworodkiem, a w przypadku wskazań medycznych także hospitalizacje. Od 1 stycznia 2015 r. łukowski szpital realizuje też program dotyczący szybkiej terapii onkologicznej.

Jak podkreśla dyrekcja placówki znajdujący się obecnie w szpitalu sprzęt trzeba niezwłocznie wymienić na nowy. Pracujący tu tomograf ma ok. 10 lat natomiast będący na wyposażeniu przestarzały mammograf nie jest już w ogóle używany. Dzięki pozyskanym środkom już niebawem będzie można rozpocząć procedury związane z ogłoszeniem przetargu na zakup i montaż nowoczesnych urządzeń, które trafią do łukowskiej placówki najprawdopodobniej już pod koniec roku.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święcenia biskupie


1 czerwca, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w siedleckiej katedrze odbyła się uroczystość święceń biskupich ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Głównym szafarzem święceń był bp Kazimierz Gurda, zaś współkonsekratorami: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i biskup radomski Henryk Tomasik. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
Kult Najświętszego Serca Jezusa
Każdego roku polskie świątynie rozbrzmiewają śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co jednak znaczą wezwania tej modlitwy? Jaka jest ich historia? Jakie źródła? Jak się modlić, by ich treść przenikała do głębi naszych serc i przemieniała je na wzór Serca Jezusowego?
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR