22 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

Pogoda: Siedlce

Numer 42
17-23 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o tym, jak możemy pomagać naszym misjonarzom! Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejne środki

3 października 2019 r.

Promują czytanie

Interaktywno-multimedialne spotkania z literaturą, cykl zajęć „Wakacje z książką!” oraz konkurs „Czytam, bo lubię!” to tylko niektóre elementy projektu, jaki będzie realizować Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach.

Tak niebanalne zachęcanie do czytania stało się możliwe dzięki projektowi „Ku chwale książki”. - Na zadanie otrzymaliśmy 100% wnioskowanej kwoty, czyli 14 tys. zł. Jego realizacja jest jednym z etapów zmiany wizerunku naszej biblioteki - wyjaśnia Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury. - Cele, jakie sobie stawiamy, to poprawa dostępu do książki, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli biblioteki, w szczególności rozszerzenie zakresu jej usług oraz dostosowanie do potrzeb czytelników, zwłaszcza młodych - wyjaśnia Łukasz A. Wawryniuk, kierownik łosickiej biblioteki i autor projektu „Ku chwale książki”. - Jednym z założeń programu jest to, aby nowoczesna biblioteka była miejscem zaufania społecznego, kreującym wspólnotę, współpracującą z lokalnymi instytucjami i organizacjami, by formować sferę kulturalną i społeczną - dodaje.

Środki zostaną przeznaczone także na spotkania „Wieczorne czytanie/słuchanie bajek”, powstanie klubu miłośników książki czy otwarte spotkania z literaturoznawcami i współczesnymi pisarzami. Najbliższe - z Wojciechem Sumlińskim, autorem książek i dziennikarzem śledczym - odbędzie się w ŁDK w niedzielę 6 października, o 15.30. Kolejne - z Haliną Grochowską, autorką książek „Pokłon”, „Poklask” i „Poprawiny” - 7 października, o 17.30. Następne spotkania z pisarzami będą skierowane do dzieci i młodzieży.

Ciekawą formą promowania czytelnictwa jest powstanie i wydawanie czasopisma internetowego pt. „Ku chwale książki”. - Niedawno ukazał się pierwszy numer. Chcemy w nim prezentować artykuły i informacje dotyczące m.in. literatury współczesnej, wskazówki, jak pięknie czytać dzieciom, zapowiedzi nowości książkowych, ciekawostki literackie czy korzyści z czytania książek - wylicza Ł. Wawryniuk. Każdy może swobodnie przeglądać czasopismo w internecie, bezpłatnie pobrać je na swój komputer, tablet lub telefon czy też wydrukować. Wydanie drugiego numeru jest planowane na koniec listopada, a pobrać można je na stronie: www.biblosice.wordpress.com w zakładce „Ku chwale książki”.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
Czas rozwinąć skrzydła
23 października już po raz czwarty odbędzie się Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
Niepełnosprawni też mają pasje!
„niepełnoSPRAWNI i pasje” - to hasło VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dotyk nieba
Na „Dotyk nieba” składa się kilkanaście opowieści o niezwykłych wydarzeniach w życiu bohaterów pochodzących z różnych stron naszego kraju.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
Lektura ku przestrodze
„Zakładnicy złego” - książka, którą, uznając za niezwykle wartościową, postanowiło wznowić Wydawnictwo Fronda - we wcześniejszym wydaniu nosiła tytuł „Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów”.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR