4 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Pogoda: Siedlce

Numer 23
04-10 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in. relacja ze święceń nowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejne środki

3 października 2019 r.

Promują czytanie

Interaktywno-multimedialne spotkania z literaturą, cykl zajęć „Wakacje z książką!” oraz konkurs „Czytam, bo lubię!” to tylko niektóre elementy projektu, jaki będzie realizować Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach.

Tak niebanalne zachęcanie do czytania stało się możliwe dzięki projektowi „Ku chwale książki”. - Na zadanie otrzymaliśmy 100% wnioskowanej kwoty, czyli 14 tys. zł. Jego realizacja jest jednym z etapów zmiany wizerunku naszej biblioteki - wyjaśnia Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury. - Cele, jakie sobie stawiamy, to poprawa dostępu do książki, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli biblioteki, w szczególności rozszerzenie zakresu jej usług oraz dostosowanie do potrzeb czytelników, zwłaszcza młodych - wyjaśnia Łukasz A. Wawryniuk, kierownik łosickiej biblioteki i autor projektu „Ku chwale książki”. - Jednym z założeń programu jest to, aby nowoczesna biblioteka była miejscem zaufania społecznego, kreującym wspólnotę, współpracującą z lokalnymi instytucjami i organizacjami, by formować sferę kulturalną i społeczną - dodaje.

Środki zostaną przeznaczone także na spotkania „Wieczorne czytanie/słuchanie bajek”, powstanie klubu miłośników książki czy otwarte spotkania z literaturoznawcami i współczesnymi pisarzami. Najbliższe - z Wojciechem Sumlińskim, autorem książek i dziennikarzem śledczym - odbędzie się w ŁDK w niedzielę 6 października, o 15.30. Kolejne - z Haliną Grochowską, autorką książek „Pokłon”, „Poklask” i „Poprawiny” - 7 października, o 17.30. Następne spotkania z pisarzami będą skierowane do dzieci i młodzieży.

Ciekawą formą promowania czytelnictwa jest powstanie i wydawanie czasopisma internetowego pt. „Ku chwale książki”. - Niedawno ukazał się pierwszy numer. Chcemy w nim prezentować artykuły i informacje dotyczące m.in. literatury współczesnej, wskazówki, jak pięknie czytać dzieciom, zapowiedzi nowości książkowych, ciekawostki literackie czy korzyści z czytania książek - wylicza Ł. Wawryniuk. Każdy może swobodnie przeglądać czasopismo w internecie, bezpłatnie pobrać je na swój komputer, tablet lub telefon czy też wydrukować. Wydanie drugiego numeru jest planowane na koniec listopada, a pobrać można je na stronie: www.biblosice.wordpress.com w zakładce „Ku chwale książki”.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święcenia biskupie


1 czerwca, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w siedleckiej katedrze odbyła się uroczystość święceń biskupich ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Głównym szafarzem święceń był bp Kazimierz Gurda, zaś współkonsekratorami: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i biskup radomski Henryk Tomasik. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
Kult Najświętszego Serca Jezusa
Każdego roku polskie świątynie rozbrzmiewają śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co jednak znaczą wezwania tej modlitwy? Jaka jest ich historia? Jakie źródła? Jak się modlić, by ich treść przenikała do głębi naszych serc i przemieniała je na wzór Serca Jezusowego?
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR